RTX 2060 yük binince sistem yeniden başlıyor

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Birkaç gündür bununla uğraşıyorum ve konular açtım. İlk kapandığında R6S oynuyordum. Bir sonraki gün yine R6S oynarken kapandı ben de başka oyuna girip denedim. Bannerlord'da da kapandı. Birkaç gündür de oyun oynarken kapanıyor.

Sistem kapandığında bir kez gücü kestim ve statik elektrik boşaltımı yaptım.

Ekran kartına OCCT ile 3D testi yaptım, dört kere test yaptım ve iki kez sorun yaşadım. Bir tanesinde test sırasında sistem donup reset attı, diğerinde de kapandı. Hatanın tam tespiti için FurMark testi de yaptım ancak bir kere yaptım ve 15 dakika sürdürdüm, FurMark testinde kapanmadı. FurMark testinde %99 kullanım gördüm ve 80 derece üzerine çıkmadı.
PSU kaynaklı mı yoksa GPU kaynaklı mı saptamak için OCCT üzerinden Power test yapmak istediğimde yapamıyorum, birkaç saniye içerisinde "crash" yazısı ile karşılaşıyorum.

Yük testlerini yaparken bazen direkt görüntü gidiyor, klavye ve mouse ışıkları sönüyor ve bağlantısı kopuyor ve kapatmadan geri gelmiyor; bazen de sadece reset atıyor ve sorunsuz yeniden açılıyor.

Sistem her reset attığında minidump dosyası da oluşuyor. Dump dosyalarımın linki aşağıdadır.
Google Drive ve Microsoft OneDrive bu dosyalardan sadece üç tanesini yükleyebildi, diğer 3 tanesi için "okunamadı" gerekçesiyle hata verdi. Google Chrome ve Opera GX tarayıcıları ile denedim.

Tüm sistem bileşenlerim de aşağıdaki gibi:
  • AMD Ryzen 5 3600.
  • MSI B450M-A PRO Max.
  • MSI RTX 2060 Ventus 6 GB.
  • Thermaltake V200 ve içerisinde gelen 600W PSU.
  • Toshiba OCZ RC500 500GB SSD.
  • WD Black 500GB 7200RPM.

Dipnot: Sistemin kendi kendine kapanması, reset atması veya görüntü gitmesi ile bileşenlerin bağlantısının kesilmesi sorunun ikinci monitörü söktüğüm gün kısa bir süre içerisinde başladığını da belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerini kontrol et pinlerini silgi ile sil. Birden fazla RAM kullanıyorsanız, farklı belleklerle tek tek test et.

Kullandığınız HDD'yi ya da SSD'yi test et.

BIOS pilini çıkartıp 5-10 dakika sonra takıp BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyin.

PSU'nun fanında bir sorun var mı kontorl et.

Güvenilir midir?

Güvenilir. PSU'nu o uygulama ile test et.

Geri
Yukarı