RTX 2060'dan RTX 3060 Ti'a geçilir mi?

Hocam DLSS diye bir faktör var. AMD tarafında bulunan FSR teknolojisi daha yeni olduğundan pek yanaşmak istemiyorum aslında. Ama sonuçta en iyi ve optimum performans hangisinden alacak isem onu tercih etmem daha mantıklı sonuçta az para verilmiyor bunlara.
Kafanızda soru işareti olmasını istemiyorsanız 3060 Ti tercihi kesinlikle yorumunuzda belirttiğiniz maddeler nedeniyle doğru seçenek olacaktır.

Hocam DLSS diye bir faktör var. AMD tarafında bulunan FSR teknolojisi daha yeni olduğundan pek yanaşmak istemiyorum aslında. Ama sonuçta en iyi ve optimum performans hangisinden alacak isem onu tercih etmem daha mantıklı sonuçta az para verilmiyor bunlara.
FSR'den ziyade RSR üzerinden yeni bir atak yaptı AMD ve ciddi şekilde artı katacağı ortada. DLSS diyorsunuz tabii ama onu da belli başlı şekilde çalıştırmadıktan sonra görüntü kalitesindeki bozulmayı önleyemiyorsunuz. Bu da reklamı yapılan yüksek FPS'in ötesinde bir şey oluyor. Temel şekilde ele alındığında RX 6600 XT ile RTX 3060 Ti arasındaki farkın 3000-4000 TL etmeyeceğini belirtmek istedim.

Hatta konuya bizzat RX 6600 XT kullanıcısı çağırayım. Fikirlerini paylaşacaktır. @kino

FSR'den ziyade RSR üzerinden yeni bir atak yaptı AMD ve ciddi şekilde arttı katacağı ortada. DLSS diyorsunuz tabii ama onu da belli başlı şekilde çalıştırmadıktan sonra görüntü kalitesindeki bozulmayı önleyemiyorsunuz. Bu da reklamı yapılan yüksek FPS'in ötesinde bir şey oluyor. Temel şekilde ele alındığında RX 6600 XT ile RTX 3060 Ti arasındaki farkın 3000-4000 TL etmeyeceğini belirtmek istedim.

Hatta konuya bizzat RX 6600 XT kullanıcısı çağırayım. Fikirlerini paylaşacaktır. @kino
Çok iyi olur. 4000 TL az para değil.

1080P'de bence geçilmez. 3000 serisi için en az 2K çözünürlüğe çıkılmalı. PSU'nun 600W olduğunu gördüm. 750W olsa bir tık daha iyi olur sanki.

1080P'de bence geçilmez. 3000 serisi için en az 2K çözünürlüğe çıkılmalı. PSU'nun 600W olduğunu gördüm. 750W olsa bir tık daha iyi olur sanki.
Hangi 3000 serisi için? RTX 3060 Ti ile 1440p'de birkaç sene içerisinde AAA oyunlarda yüksek FPS alamazsınız. Rekabetçiler içinse zaten gerek yok. Ayrıca RTX 3060 Ti, 220W civarı bir tepe güç tüketimi yaratıyor. 750W nedir? Mining hattı mı kurulacak? Böyle ezbere yorumlar yapmayalım.

Son düzenleme:
Hocam 750W biraz fazla gibi durmuyor mu? O kadar fazla güç tüketeceğini zannetmiyorum.
Zannetmenin ötesinde yok öyle bir şey zaten.

Zannetmenin ötesinde yok öyle bir şey zaten.

220 değil 300W tüketse yine 600W yeter. i9 10990XE ile kullanmayacak ya.

Hocam zamanında 600W almıştım PSU'yu belki ilerde yetmez diye de şuan alacağım parça ve kullandığım sistem orta ayarlarda olacağından dolayı yeterli olacak diye düşünüyorum. Yoksa tekrardan PSU alacak olursam bu şekilde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Bir de Almanya'dan almaya kalksam daha mı uyguna gelir?

Çok iyi olur. 4000 TL az para değil.

6600 XT şu anda f/p olarak 3060/6600/3060 Ti kartlarından daha iyi. Yurtdışından 9000 TL, Türkiye'den 10.000 TL'ye alınabiliyor. Ek olarak 6600 XT CP77 gibi ağır oyunlar dahil benim test ettiğin 140W güç tüketimini civarında takılıyor. 3060 Ti ile 6600 XT arasındaki ortalama performans farkı %10 civarı görünüyor ama %40 daha fazla fiyat ödüyoruz.

FSR şu anda emekleme aşamasında olsa da, büyük adımlar kaydetmiş DLSS'e kıyasla düşünüldüğü gibi kötü değil. Uzun vadede FSR da gelişecektir. Burada fiyat önemli, uygun fiyata 3060 Ti bulursan tabii ki onu al ama baktın bütçene fazla geliyor 6600 XT de bu boşluğu kolayca doldurabilecek bir model.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı