RTX 2060S aktif HDMI dönüştürücü ile çalışmıyor

Bloodeaqle

Kilopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
RTX 2060 Super
Anakart
ASUS TUF B450-PLUS GAMING 4400MHz(OC)
İşlemci
AMD RYZEN 7 3700X
Merhaba, aktif HDMI dönüştürücü satın aldım RTX 2060 Super ekran kartım var aktif dönüştürücü VGA monitörüme görüntü aktarmıyor. Adaptörü test etmek için PS4 ile denedim monitör ve dönüştürücü sorunsuz şekilde çalışıyor. Ekran kartıma taktığımda ise herhangi bir şekilde PC veya monitör tepki vermiyor. Sorun ne olabilir?

Sinyal çözümleme nedeniyle de olabilir. Uygun TV varsa değiştirip deneyin.

Sinyal çözümleme nedeniyle de olabilir. Uygun TV varsa değiştirip deneyin.

Görsellerden anladığım kadarıyla montörü algıladıktan sonra yapılıyor bu işlem. Bilgisayar hiçbir şekilde monitörü algılamıyor. Aygın yöneticisinde vs. göremiyorum.

Görsellerden anladığım kadarıyla montörü algıladıktan sonra yapılıyor bu işlem. Bilgisayar hiçbir şekilde monitörü algılamıyor. Aygın yöneticisinde vs. göremiyorum.
Biliyorum hocam. Zaten bu sebeple TV ile dedim.

Tamamdır hocam. Zaten kart sağlam. Bu sıkıntı ise sinyal çözümleme nedeniyle olabiliyor. Dönüştürücü HDMI'a bağlı olduğu için ekran kartı 1080P gibi algılıyor ve diğeri düşük olduğu için sıkıntı olabiliyor.

Tamamdır hocam. Zaten kart sağlam. Bu sıkıntı ise sinyal çözümleme nedeniyle olabiliyor. Dönüştürücü HDMI'a bağlı olduğu için ekran kartı 1080p gibi algılıyor ve diğeri düşük olduğu için sıkıntı olabiliyor.

Nasıl çözebilirim? Tek çare HDMI monitör gibi ama onlar da şu an pahalı.

Geri
Yukarı