RTX 2060S sistemde test esnasındaki karıncalanma Core Clock düşürerek geçiyor

Erunar

Femtopat
Ekran kartımı fabrika çıkışlı bir şekilde kullandığımda FurMark stres testinde ekranda dönen yuvarlak obje çevresinde karıncalanma oluyor. LoL, Witcher3 vb, oyunlarda art arda siyah ekran verip oyundan hata vermeden masaüstüne atıyor.

MSI Afterburner'da Core clock (MHz) kısmını düşürdüğümde ise bu sorunların hepsi kalkıyor ama haliyle FPS'de düşüyor, fakat korkum şu ki Core clock (MHz) yi -170'e çektiğimde çalışan her şey artık -170'de de çalışmıyor. Bu değeri -350 yaptığımda sorun tekrar düzeliyor. Bu değer maksimum -502 oluyor ve ekran kartım artık bu değerde de oyunlardan atmaya başlarsa ne yapacağımı bilmiyorum.

Ekran kartı: Gigabyte 2060S Windforce.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM'ler: G.Skill 3200MH 8X2.
PSU: Corsair VS550 +80 (siyah etiketli)
Anakart: MSI B450M PRO Max.
Ekran kartımı fabrika çıkışlı bir şekilde kullandığımda FurMark stres testinde ekranda dönen yuvarlak obje çevresinde karıncalanma oluyor. LoL, Witcher3 vb, oyunlarda art arda siyah ekran verip oyundan hata vermeden masaüstüne atıyor.

MSI Afterburner'da Core clock (MHz) kısmını düşürdüğümde ise bu sorunların hepsi kalkıyor ama haliyle FPS'de düşüyor, fakat korkum şu ki Core clock (MHz) yi -170'e çektiğimde çalışan her şey artık -170'de de çalışmıyor. Bu değeri -350 yaptığımda sorun tekrar düzeliyor. Bu değer maksimum -502 oluyor ve ekran kartım artık bu değerde de oyunlardan atmaya başlarsa ne yapacağımı bilmiyorum.

Ekran kartı: Gigabyte 2060S Windforce.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM'ler: G.Skill 3200MH 8X2.
PSU: Corsair VS550 +80 (siyah etiketli)
Anakart: MSI B450M PRO Max.
yok mu yardım edicek acil
Artık -502 değerinde de çalışmıyor ekran kartım
BIOS güncel
Ekran kartı güncel (DDU'dan silip temiz kurlum yaptım)
Format işe yaramıyor
Overclock yapmadım hiç fabrika çıkışlı OC'li olması dışında aksine -lere çekmeme rağmen tekrar bozuluyor enteresan bir şekilde

Oyunlardan hata vermeden masaüstüne atıyor
FurMark testinde sadece dönen obje içinde karıncalanma oluyor
NVIDIA denetim masası ayarlarını resetledim işe yaramıyor
İşlemci de OC yok RAM'lerimi 2933'e çektim 2133 yani çekmeden önce de aynı hatalarla karşılaşıyorum.
Başlık yanlış bu arada ben yazmadım Core clock düşürerek geçmiyor

Dosya Ekleri

• msi afterburner.png
    msi afterburner.png
    163,4 KB · Görüntüleme: 48
  • Adsız.png
    Adsız.png
    724,7 KB · Görüntüleme: 52
  • sensör -502.png
    sensör -502.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 42
  • sensör.png