RTX 2070 Armor için işlemci, RAM ve anakart önerisi

Bütçe
9000

collectorr

Zeptopat
Daha fazla  
RTX 2070 Armor ekran kartıma işlemci, RAM ve anakart almayı planlıyorum. İşlemci olarak kafamda Ryzen 5 5600X var. Bununla uyumlu F/P anakart ve RAM önerilerinize açığım. Ortalama 9bin TL gibi bir bütçem var. Ayrıca resimde kutulu diye ayrıca bir satış var bu ne anlama geliyor? Kutusuzların 0 olmadığını mı söylüyor? Soğutucu gerekli midir gerekliyse ne almalıyım? Birkaç yerde ASUS Prime B450M-A II anakart gibi anakartlarla kullanmadan önce bayağı uğraştırıcı bir BIOS Update işi yapmış insanlar bundan kurtulmak için hangi anakartları tercih etmeliyim? Son olarak anakartta Bluetooth özellikli olanlardan da birkaç tane önerirseniz sevinirim.

M.2 önerisi de alabilir miyim ek olarak aklımda WD 240GB Green SN350 NVMe Okuma 2400MB-Yazma 900MB M.2 SSD (WDS240G2G0C) var 670TL bandında.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    132,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Şu anda güncel olarak kullandığımla devam etmeyi düşünüyorum. Everest ETX-750-1 24K.

Estağfirullah, nasıl olsa soğutucu alınacak diyerekten tercih edilemez mi fansız model?

Memnunsanız güveniyorsanız devam edin hocam. Fakat Everest-Gamepower-Power Boost-Rampage gibi vs. PSU markalarını önermiyoruz.

Şu anda güncel olarak kullandığımla devam etmeyi düşünüyorum. Everest ETX-750-1 24K.

Estağfirullah, nasıl olsa soğutucu alınacak diyerekten tercih edilemez mi fansız model?

Fansız model eğer sıvı soğutma veya stok fandan daha iyi bir fan alacaksanız alınabilir fakat bence 100-200 için değmez stok fan ile alın kullanmayacaksanız stok fan yedekde dursun kullanacaksanız gayet güzel ben kullanıyorum.

Memnunsanız güveniyorsanız devam edin hocam. Fakat Everest-Gamepower-Power Boost-Rampage gibi vs. PSU markalarını önermiyoruz.

Fansız model eğer sıvı soğutma veya stok fandan daha iyi bir fan alacaksanız alınabilir fakat bence 100-200 için değmez stok fan ile alın kullanmayacaksanız stok fan yedekde dursun kullanacaksanız gayet güzel ben kullanıyorum.

5600X'i mi stok fanla kullanıyorsunuz ?

5600X ve soğutucu olarak SE 214 XT olur.
Anakart;

RAM;
2x:

veya şu:

2x;

PSU ender bir şekilde sağlam bir Everest ürünü. Sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı