RTX 2070 laptopta oyunlarda ekranda karıncalanma oluyor

bruhmrxcdf

Hectopat
RTX 2070 Super Laptop'da bir oyuna girdiğim zaman örnek Forza, GTA vb. tüm ekran televizyon karıncalanması gibi oluyor. Bu sorun Forza oynarken birden oldu, ekran kartı 79-80 derecelerde idi. Ama NVIDIA denetim masasındaki görüntü ön ayarına baktığım zaman gayet normal bir şekilde görünüyor. Şu an bir oyuna girdiğimde ekran kartı 65-70 derece bile olsa bu sorun oluşuyor. Ekran kartım yanmış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2070 Super Laptop'da bir oyuna girdiğim zaman örnek Forza, GTA vb. tüm ekran televizyon karıncalanması gibi oluyor. Bu sorun Forza oynarken birden oldu, ekran kartı 79-80 derecelerde idi. Ama NVIDIA denetim masasındaki görüntü ön ayarına baktığım zaman gayet normal bir şekilde görünüyor. Şu an bir oyuna girdiğimde ekran kartı 65-70 derece bile olsa bu sorun oluşuyor. Ekran kartım yanmış olabilir mi?

Ne kadardır kullanıyorsunuz ekran kartını? Eğer yeniyse yanmış olacağını sanmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock varsa kaldırın fabrika ayarlarına alın. Nvidia driverını güncelleyin. Masaüstü olsa monitör kablo başka ekran kartı vs denenirdi ama laptop için bilemeyiz şuan. Düzelmezse garantisi varsa yollayın ya tamir edip verirler ya da sıfırını. Oyunda ışık flaş patlamaları çizgiler vs olursa yanmıştır.

Kart belirlediğiniz voltajda belirlediğiniz saat hızını besleyemediğinde olur. Mesela 0.825MV'de 2100MHz (değerler temsili) deneyip karıncalanma yaşadınız diyelim. Yapmanız gereken ya 0.825MV'yi 0.850mV yapıp denemek, ya da 2100MHz'yi 2000MHz'ye çekmektir. Saat hızınızı iyi ayarlayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı