RTX 2070 Laptop görsellerde titreme

Egeren

Centipat
Daha fazla  
Bu görselde görüldüğü gibi arkadaşlar her oyunda aynı sorunu yaşıyorum NVIDIA ayarlarında bir çözüm bulamadım bilgisayarım laptoptur ekran kartım RTX2070 Monster Tulpar v19.7 17 inç modeli 144Hz. Çoğu kişide bu sorun oluyormuş yıllardır çözülememiş güncel olarak tekrardan bir çözüm aramak istiyorum sizlerin yardımıyla.

gta 5 örnek.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun eski, DLSS ile 4K'da oynamayı ya da MSSA'yi köklemeyi deneyin ama yine de istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Oyun eski, DLSS ile 4K'da oynamayı ya da Mssa'yi köklemeyi deneyin ama yine de istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Mssazaten en yüksekte yukarıda yazdığım gibi tek GTA 5 de değil bütün oyunlarda aynı sorun yaşanmakta GTA 5 de daha belli olduğu için onla örnek vermek istedim mssa en yükseğe aldığımda düzelme olsa da orta mesafedi objelerde durum aynı PUBG CS Valorant'ta bile aynı sorunu yaşıyorum. Birkaç forumda anti aliasing çözüm olduğu konuşulmuş o ayarı nasıl etkinleştirebilirim?
Oyun eski, DLSS ile 4K'da oynamayı ya da Mssa'yi köklemeyi deneyin ama yine de istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Ek bilgi olarak bütün sürücülerim ve Windows BIOS ayarlarım günceldir.

NVIDIA ayarlarından kenar yumuşatmayı yükseltin o zaman.

Görüntü keskinleştirme doku süzme eşyönsüz örnek optimizasyonu ve benzeri NVIDIA panelindeki bütün ayaları denedim köklü bir çözüme ulaşamadım AMD ekran kartı panelinden anti aliasing ayarı olduğu ve bu soruna çözüm olduğu aklıma geldi ama NVIDIA panelinde bu ayarı bulamadım nasıl yapıcağımı söylerseniz belki bu ayar çözüm olabilir tabii NVIDIA ayarlında var ise.

Ben de AMD kullandığım için menüdeki yerini bilmiyorum ama NVDIA panelinde ayarı var, biraz kurcalayın bulursunuz. Grafik ya da Ekran ayarlarında olabilir.

Ben de AMD kullandığım için menüdeki yerini bilmiyorum ama NVIDIA panelinde ayarı var, biraz kurcalayın bulursunuz. Grafik ya da ekran ayarlarında olabilir.

Ayarları yaptım 8X (süper örnekleme) yapsam bile aynı sorun duruyor sadece uzaklığı biraz daha artıyor birkaç oyunda daha deniyceğim eğer onlarda fark edlimiyorsa GTA'ya bağlı bir sorunda olabilir belki de diğer oyunlardanda SS'ler atacağım.

Dosya Ekleri

• sw.png
    sw.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 30
  • panel.png
    panel.png
    134,7 KB · Görüntüleme: 24
Kenar yumuşatma ayarlar-2X yazıyor onu da arttırın.

Onu yanlışlıkla düşürdüm yüksekken de aynı durumda grafikler çok küçük bir etkisi oluyor sadece.
İşe yarar mı bilmiyorum ama eski bir sürücü yükleyin.

Bir arkadaşımda aynı şeyi önerdi eski ekran kartı sürücüleriyle denedim ama durum aynı maalesef.
Doku süzme negatif lod terhici - kapalı.
Eşyönsüz süzme 16X.
Kenar yumuşatma saydamlık - çoklu örnekleme

Yaptığımda çok çok büyük ölçüde düzelme oldu hala devam edsede fark edilmeyecek kadar küçük boyutlarda dalgalanma oluyor biraz daha dikkatli bakıp PUBG'den sizlere SS atacağım.
bu şekilde orta ve uzak mesafelerde gene oluşuyor

Dosya Ekleri

• pubg.jpg
    pubg.jpg
    448,4 KB · Görüntüleme: 27
  • pubg 22.jpg
    pubg 22.jpg
    165,3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı