RTX 2070 Max-Q, DLSS kaliteyi ve FPS'i düşürüyor

İşletim sistemi
Windows 10

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX 2070 Max-Q 8GB
İşlemci
i7 10750H
Merhaba, HP Omen 15 dizüstü bilgisayar kullanıcısı olarak NVIDIA DLSS teknolojisinden bir türlü faydalanamıyorum. Bunun sebebi dizüstü bilgisayar kullanmam mı yoksa başka bir durum mu var emin olmak adına konu açma gereği duydum. DLSS destekleyen bir oyun oynarken DLSS'yi açtığım zaman genellikle kalite yerlere düşüyor. Birçok yerde DLSS'yi açınca kalitenin arttığı ile ilgili videolar izledim ancak bende tam tersi bir durum oluyor. FPS ise genellikle aynı kalıyor, bazen kapalı haline kıyasla daha da düşük olduğu zamanlar bile olabiliyor. Ekran kartım güncel ve Windows güncellemeleri de daima güncel durumda. Bunun sebebi sizce ne olabilir? DLSS denediğim oyunlardan bazıları; COD Warzone, Cold War, Death Stranding.

FPS düşmesi normal değil ama DLSS'nin görüntü kalitesini native çözürnürlüğe göre düşürmesi normal. YouTube videolarında fark gözle gördüğünüz gibi görünmüyor o yüzden iyi ve az fark varmış gibi geliyor.

Hem performans modu hem kalite modu olsun tüm DLSS modlarını deniyorum ve aradaki fark neredeyse hep aynı oluyor. Bu durum sizlerde de aynı mı acaba? Ya da bu teknoloji dizüstü bilgisayarlarda düzgün çalışmıyor mu bilemedim.

Ekran görüntüsü ekleme şansın varsa ekle hocam bakalım ne kadar düşüş oluyor. Kalitede azalma olması normal fakat çok kötü olmaması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı