RTX 2070 Oyunlarda Renk Kayması

Buğra DOĞAN

Decapat
Herkese selamlar, bilgisayarı yeni dizdim. Oldukça yeterli bir sistem ekran kartı 2070, 2k monitör, 16 GB RAM vs. Fakat ilk yüklediğim oyun bugünlerin popüler oyunu olan Apex'de (farklı oyunları deneme fırsatı bulamadım henüz) aşağıdaki resimdeki gibi renk kayması yaşıyorum, ilk girdiğimde aslında böyle bir problem yoktu. 2 oyun oynadıktan sonra çıktım. Tekrar girdiğimde bu şekilde oldu. Oyun ayarlarında bir problem olacağını sanmıyorum. Çünkü oyun ayalarını birebir yayın yapan kişilerden hiç sıkıntısız görüntü alanlardan kopyaladım. Aynı zamanda sistem gereksinimleri de benim donanımım yanında oldukça düşük bu hatayı nasıl çözebilirim?

367567

Herkese selamlar, bilgisayarı yeni dizdim. Oldukça yeterli bir sistem ekran kartı 2070, 2k monitör, 16 GB RAM vs. Fakat ilk yüklediğim oyun bugünlerin popüler oyunu olan Apex'de (farklı oyunları deneme fırsatı bulamadım henüz) aşağıdaki resimdeki gibi renk kayması yaşıyorum, ilk girdiğimde aslında böyle bir problem yoktu. 2 oyun oynadıktan sonra çıktım. Tekrar girdiğimde bu şekilde oldu. Oyun ayarlarında bir problem olacağını sanmıyorum. Çünkü oyun ayalarını birebir yayın yapan kişilerden hiç sıkıntısız görüntü alanlardan kopyaladım. Aynı zamanda sistem gereksinimleri de benim donanımım yanında oldukça düşük bu hatayı nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 367567
Pek bilgi sahibi olmamamla birlikte ekran karti uptade ini yaptın mı ?

Eki Görüntüle 367567
Nvidia Experince'yi kur, uptadelere bak ve optimize et bro. Komik gelecek ama ben uzun zaman önce ATI X1550'im vardi. San Andreas'ta buna benzer sikinti gelmisti basima o zaman zordu update yapması.

Experience kurdum, updateler güncel kabloda herhangi bir sıkıntı yok. Oyun başka deneyemedim fakat videolar da falan renkte sıkıntı yok, optimizasyon olayını bulamadım.
Experienceden oyunlari tara oyunu bulduktan sonra orda oyunu optimize et butonu cikiyor ordan ayarla.
Experience kurdum, updateler güncel kabloda herhangi bir sıkıntı yok. Oyun başka deneyemedim fakat videolar da falan renkte sıkıntı yok, optimizasyon olayını bulamadım.
Experienceden oyunlari tara oyunu bulduktan sonra orda oyunu optimize et butonu cikiyor ordan ayarla.

merhaba hocam sorunu çözebildinizmi abime asus rtx 2070 modelini aldık bizede şöyle bir sorun oluyor tomb raider oyununda

Dosya Ekleri

• 99be656622cc34441a6d7e37260210a8.jpg
    99be656622cc34441a6d7e37260210a8.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 88
3b vision acmıssınız geforce ayarlarından

3b vision açınca böyle oluyor hocam akşama bir bakayım ayarlarından experience bolumune hiç elemedim ama abim belki kurcalamış olabilir
3b vision acmıssınız geforce ayarlarından
Samet çok teşekkür ederim sanırım düzeldi ayarları geri yükle dedim sniper elite 3 te koşmaya başladığın zaman bulanıklaşıyordu görüntü şuanda öyle birşey yok birde shadow of the tomb raider de yukarıda resmini paylaştığım ışıklar oluşuyordu 30 dakika kadar oynadım akşam her iki oyunuda bir sorun oluşmadı çok teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı