RTX 2070 R5 3600 sistem Battlefield 5 darboğaz

Oyun içi grafik ayarlarında var, bir nevi GPU'nun sonraki işlenecek olan kareleri hazırlamasını sağlayan bir ayar olduğu gibi çok hissedilmese de gecikme vs durumu da yapabilme etkisi yaratabiliyor ancak genelde maksimum akıcı bir performans elde edilmesi açısından neredeyse çoğu sistemde bu ayarın açık olması önerilir, hatta darboğaza biraz müsait kombinlerde de gayet iyi iş çıkarıyor.

Oyunu önceki mesajımda da belirttiğim gibi önce DX12 + future frame rendering açık bir de DX11 + future frame rendering açık şekilde deneyip son durumu bir daha kontrol edin derim.

RAM'ler 2x8 3200 MHz demişsiniz fakat gerçekten bu bellekler çift kanal ve 3200 MHz hızında çalışıyor mu? Bunları da en basitinden CPU-Z Memory bölümünden çalıştığı kanal tipini, hızını ise görev yöneticisindeki RAM kullanımı bölmesinden görebilirsiniz.

Bazı sistemlerde garip bir şekilde DX12 daha iyi sonuç veriyor, özellikle nerede bir 1650 Super ve RX580 kullanan görsem DX11'e göre daha akıcı ve daha yüksek performans aldıklarını söylüyorlar. Açıkçası kendim 1060 6GB, 1070 Ti, 2070 Super gibi kartları kullanmış olmama rağmen hepsinde de DX11 daha iyi sonuç vermişti, kart seçiyor bu BF5'in API'leri sanırsam.
DX12 + Future Frame Rendering açık olduğunda FPS kapalı mekanlar harici 100'e bile ulaşamadı. 95-96 civarında tıkandı ve sürekli drop yaşattı. Maksimum ekran kartı kullanımı %62'ye ulaştı. DX11 + Future Frame Rendering açık olduğunda FPS maksimum 125'e ulaştı ama o da kapalı mekanda. Genel olarak FPS 90-115 arasındaydı. Maksimum ekran kartı kullanımı %74'e ulaştı. İşlemcimi 4.2GHz 1.1v ayarında kullanıyorum. Ekran kartım OC'li ayarlarını bırakıyorum. Ayrıca oyun içi ayarlarımı da aşağıya bırakıyorum.
kart ayarrı 2.png
oyun içi ayarlarr 2.png
oyun içi ayarlarr 3.png
oyun içi ayarlarr.png

@Jonathan North Ayrıca ekran kartı sürücüm çok eski. Stabil bir sürücü bulduğum için güncellemek istemedim.

Ekran kartı sürücüsüne takılmaya gerek yok, memnunsanız ellemeyin öyle kalsın. Açıkçası 2070 gibi bir kartı BF V'te özellikle de orta grafiklerde besleyebilmek ciddi manada aslında sağlam bir işlemci gücü ister. Size söylediğim gibi belleklerin durumuna (çift kanal olup olmadığı + 3200 MHz hızında çalışıp çalışmadığına) baktınız mı? Eğer ki burada herhangi bir problem görünmüyorsa aşağıdaki kendi önerdiğim alternatif ayarları deneyebilir misiniz?

Graphics Quality: Custom
Texture Quality: Ultra
Texture Filtering: Ultra
Lightning Quality: High
Effects Quality: Medium
Post Process Quality: Medium
Mesh Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Undergrowth Quality: Medium
AA Post Processing: TAA Low
Ambient Occlusion: HBAO
DXR Raytrace Reflection Quality: Ultra
High Fidelty Objects Amount: High

Bu ayarlarla beraber render resolution/scale kısmını %120 ile %140 arası kademe kademe gezdirip son durumu bir daha kontrol edin derim.

Ekran kartı sürücüsüne takılmaya gerek yok, memnunsanız ellemeyin öyle kalsın. Açıkçası 2070 gibi bir kartı BF V'te özellikle de orta grafiklerde besleyebilmek ciddi manada aslında sağlam bir işlemci gücü ister. Size söylediğim gibi belleklerin durumuna (çift kanal olup olmadığı + 3200 MHz hızında çalışıp çalışmadığına) baktınız mı? Eğer ki burada herhangi bir problem görünmüyorsa aşağıdaki kendi önerdiğim alternatif ayarları deneyebilir misiniz?

Graphics Quality: Custom
Texture Quality: Ultra
Texture Filtering: Ultra
Lightning Quality: High
Effects Quality: Medium
Post Process Quality: Medium
Mesh Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Undergrowth Quality: Medium
AA Post Processing: TAA Low
Ambient Occlusion: HBAO
DXR Raytrace Reflection Quality: Ultra
High Fidelty Objects Amount: High

Bu ayarlarla beraber render resolution/scale kısmını %120 ile %140 arası kademe kademe gezdirip son durumu bir daha kontrol edin derim.
Vakit bulduğumda deneyeceğim. En kısa sürede sonuçları yazarım teşekkürler. <3

Geri
Yukarı