RTX 2070 S'e laptop CS:GO'da düşük FPS veriyor

Ugursipahioglu

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.
Benim bu forumdaki ilk yazım. Sorunum ise şu; 1 yıl önce bir laptop aldım markası ve modeli ASUS ROG STRIX Scar 15.bundan bir ay öncesine kadar CS:GO'da 180 ile 200 arasında FPS alıyordum (en yüsek seviye ayarlarda) şimdi ise 10-20 bazen 60'a çıkıyor bununla ilgili bir bilgisi olan var mı sistem Özelliklerim:

Intel Core i7-10875h CPU,
NVIDIA GeForce RTX 2070 Super 16 GB DDR4,
500GB PCI-e SSD,
16 GB RAM, Wi-Fi 6, Windows 10.

Sıcaklıklara bakın, Nvidia Denetim Masasından hangi ekran kartının seçili olduğunu kontrol edin.
Oyun sırasında win+g ile ekran kartı kullanımana bakarak da anlayabilir. Yüzde yüze yakın bir kullanım varsa dahili grafik birimi kullanıyordur yüksek ihtimalle.
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.
Benim bu forumdaki ilk yazım. Sorunum ise şu; 1 yıl önce bir laptop aldım markası ve modeli ASUS ROG STRIX Scar 15.bundan bir ay öncesine kadar CS:GO'da 180 ile 200 arasında FPS alıyordum (en yüsek seviye ayarlarda) şimdi ise 10-20 bazen 60'a çıkıyor bununla ilgili bir bilgisi olan var mı sistem Özelliklerim:

Intel Core i7-10875h CPU,
NVIDIA GeForce RTX 2070 Super 16 GB DDR4,
500GB PCI-e SSD,
16 GB RAM, Wi-Fi 6, Windows 10.
Ayarlar-grafik ayarları-göz at deyip cs go exe'yi bulup ekleyin ve seçeneklerden yüksek performansı seçin. Muhtelemelen böyle çözülür, dahili grafik birimi kullanıyor gibisiniz.

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim.
Bu konuyla alakalı forumlarda dolaşırken bir anda bilgisayarın 30-40 saniye fan açıp sonrada kapattığını farkettim.hemen görev yöneticisini açıp değerlerime baktım ve Great Discover adında daha önce hiç kullanmadığım bir programın cpu mun %60’nı belirli zamanlarda kullandığını gördüm ve McAfee anti-virüs programında manuel olarak virüs taraması yaptım.Sonuç bilgisayarımda virüs olmadığını söyledi.
Sonra ise Great Discover uygulamasını sildim.Eskisi kadar iyi bir fps almıyorum 100-140 arası.Great Discover uygulamasını bilen bir arkadaş ne yapılması konusunda yardımcı olabilir?

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim.
Bu konuyla alakalı forumlarda dolaşırken bir anda bilgisayarın 30-40 saniye fan açıp sonrada kapattığını farkettim.hemen görev yöneticisini açıp değerlerime baktım ve Great Discover adında daha önce hiç kullanmadığım bir programın cpu mun %60’nı belirli zamanlarda kullandığını gördüm ve McAfee anti-virüs programında manuel olarak virüs taraması yaptım.Sonuç bilgisayarımda virüs olmadığını söyledi.
Sonra ise Great Discover uygulamasını sildim.Eskisi kadar iyi bir fps almıyorum 100-140 arası.Great Discover uygulamasını bilen bir arkadaş ne yapılması konusunda yardımcı olabilir?

Great discover bir virüs imiş. İnternette silme videolarına rastladım. Araştırabilirsiniz. Ayrıca bir bilgim yok bu virüs hakkında. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olacaktır :)

Geri
Yukarı