RTX 2070 sistem bazen açılışta görüntü vermiyor

tarik2810

Centipat
Daha fazla  
Selamlar değerli hocalarım,

Donanım Bilgisi:

• Anakart: MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi
  • İşlemci: AMD Ryzen 3700X (CM ML240L Sıvı Soğutucu)
  • Ekran Kartı: MSI RTX 2070 Gaming X
  • RAM: 8x2 GB 3200 MHz Kingston HyperX RGB
  • SSD: Adata XPG 8200 Pro 512 GB

Sorunum şöyle ki; masaüstü bilgisayarımın ilk açılışta ekrana görüntü gelmeme gibi sorunları oluyor. Üç seçenek oluyor Power tuşuna bastığımda;

1. İlk olarak anakart marka ekranı geliyor ve fotoğrafta görüldüğü şekilde kalıyor.
  2. Diğer seçenek simsiyah ekranda monitöre DP porttan görüntü geliyor gibi ancak simsiyah ekran ve anakart üzerinde VGA hata LED'i yanıyor. Fotoğrafları paylaşıyorum.
  3. Son seçenekte her şey olağan bir şekilde sorunsuz çalışıyor ve açılıyor.

Eğer ilk iki seçenekten biri olursa yeniden başlatınca bir iki deneme sonrası açılıyor hata almadan. Açıldıktan sonra hiçbir sorun olmuyor. BIOS güncellemesi yapıldı. RAM testleri yapıldı. Bunlarla ilgili olmadığını düşünüyorum. Sizce sorun nerede ve nasıl anlayabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201205_013321.jpg
    IMG_20201205_013321.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20201205_013421.jpg
    IMG_20201205_013421.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20201205_013429.jpg
    IMG_20201205_013429.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 31
Klavye mouse vs. bütün bağlantıları söküp dener misiniz.
Denedim hocam şuan yine aynı sorun oluyor. Şöyle ki mesela bir kere sistemi açtım istediğiniz kadar yeniden başlatın tekrarlamıyor. PC'yi kapatıp; powerdan da anahatarı kapatıp, statiği boşaltıyorum sonrasında tekrar açmak istediğimde tekrarlıyor sorun. Açmak için yine reset atıyorum iki üç denemeye açılıyor. Sistemi toplayalı bir sene anca oldu.
Anakart ekranında takılı kalıyorsa depolama birimlerini kontrol etmeni öneririm benim eski sistemimde HDD bad sector olduğu için anakart yazısında kalıyordu sistem. 2. madde hakkında fikrim yok.
SSD ve HDD yeni hocam arıza yok onları da testten geçirmiştim ve sağlıkları da iyi durumda.

Denedim hocam şuan yine aynı sorun oluyor. Şöyle ki mesela bir kere sistemi açtım istediğiniz kadar yeniden başlatın tekrarlamıyor. PC'yi kapatıp; powerdan da anahatarı kapatıp, statiği boşaltıyorum sonrasında tekrar açmak istediğimde tekrarlıyor sorun. Açmak için yine reset atıyorum iki üç denemeye açılıyor. Sistemi toplayalı bir sene anca oldu.
Logo sorunu bir arkadaşımda da vardı böyle çözmüştüm. Maalesef diğer sorunlar hakkında bir bilgim yok hocam.

@Recep Baltaş ve @Ali Güngör hocalarım sizleri rahatsız ediyorum özür dilerim. Müsait olduğunuz da rica etsem inceler misiniz ? Tecrübe isteyen bir sorun gibi duruyor. Belki sizlere denk gelmiştir. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar; Hard Disk bağlantısını kesince durum düzeliyorsa HDD bağlantısında bir sorun oluşuyor gibi gözüküyor. Denemenizde fayda var. Kendim şuan net çözüm bulamasam da yüksek ihtimal HDD bağlantısından olduğunu düşünüyorum. HDD yeni ve testler sonucu sıkıntısız gözüküyor; kablolama kısımlarında bir sorun var gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı