RTX 2070 sistemde düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Velo13

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Bilgisayar donanımlarından çok fazla anlamamam sebebiyle bir soru soracağım.
Şu an GPU olarak RTX 2070, CPU olarak i7 7700 Kullanmaktayım. 8 GB da RAM kullanıyorum.
Bugün Assassin's Creed Unity'yi indirip oynamaya karar verdim ve beklediğimden çok düşük FPS miktarlarıyla karşılaştım. Şu anda masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bir önceki bilgisayarım MSI GL73 8RE-807xtr Intel Core i7 8750h 16 GB 512 GB SSD GTX1060'Ti. Onunla aldığım FPS değerleri şu ankinden daha iyi durumdaydı. Arada sırada droplar yaşıyordum elbette. Ama şu anda aldığım ortalama değer, grafik kalitesi fark etmeksizin 40-60 FPS arasında. Yani anti-alising'ı kapatıp grafik ayarlarını en düşüğe alıp en boy oranını 5:4 yapıp ekran çözünürlüğünü 900*600 yapsam dahi 44-50 FPS gibi komik değerlerle karşılaşıyorum kalabalık ortamlarda.
Laptop'ta Ultra ayarlarda aldığım FPS değerleri ise 58-60 civarındaydı.
Oyunun optimizasyonunun iyi olmadığının elbette farkındayım ama YouTube üzerindeki benchmark testlerinde Full HD ayarlarda bana yakın donanıma sahip kullanıcıların 80 FPS'ten aşağı FPS görmediklerini fark ettim.
Grafik kalitesi fark etmeksizin dememin sebebi herhangi bir darboğaz yaşama ihtimalinin olduğunu tahmin etmem.
Ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimal ya işlemci ya da RAM yetersizliği yaşamaktayım. Oyunu daha önce oynamış olan arkadaşlardan ve oyun donanımları konusunda tecrübeli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bilgi sahibi olmadan yorum yapılmamasını rica ediyorum çünkü eksik veya yetersiz olan parça netleştiği takdirde söz konusu parçayı güncellemeyi planlıyorum. Malumunuz fiyatlar ateş pahası olduğundan doğru tespit benim için çok önemli. Teşekkür ederim.
Yanıtlayabilecek olan varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun vardı, MSI RTX 2070 Gaming X modelini kullanıyorum. İlginç bir biçimde format attıktan sonra sürücü güncellemezsem düzeliyordu, sürücüyü veya Windows 10'u güncelleyince FPS değerlerim yarıya düşüyordu.

Bende de aynı sorun vardı, MSI RTX 2070 Gaming X modelini kullanıyorum. İlginç bir biçimde format attıktan sonra sürücü güncellemezsem düzeliyordu, sürücüyü veya Windows 10'u güncelleyince FPS değerlerim yarıya düşüyordu.
Sadece AC:Unity de mi oluyordu bu problem peki?
Genel olarak düşüşler yaşasam belki mantıklı olabilir ama oynadığım diğer oyunlarda böyle bir problem söz konusu değil

Acilen RAM i 16 gb yap. Oyunlarda 8 gb RAM yetersiz. İşlemci ve Motherboard'ı değiştirme imkanın varsa değiştir.

8 GB RAM yetersiz. Ayrıca 1080P'de oyununa göre o işlemci ekran kartına darboğaz yapabilir. RTX 2070 kullanıyorum. 9600K BF5'te darboğaz yapınca 9700KF'ye geçerek çözdüm bu sorunumu.
Tüm bunlar bir yana önceliğin RAM olmalı.

Acilen RAM i 16 gb yap. Oyunlarda 8 gb RAM yetersiz. İşlemci ve Motherboard'ı değiştirme imkanın varsa değiştir.
Oyunun açıklanmış sistem gereksinimlerinde minimum 6 gb, önerilen ise 8 gb ram istediği yazılmış. Üstelik oyunun YouTube'daki benchmark testlerinde de 8 gb ile 16 gb ram arasında 5-6 fps lik bir fark var sadece.
Dolayısıyla RAM ile alakalı bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum.
8 GB RAM yetersiz. Ayrıca 1080P'de oyununa göre o işlemci ekran kartına darboğaz yapabilir. RTX 2070 kullanıyorum. 9600K BF5'te darboğaz yapınca 9700KF'ye geçerek çözdüm bu sorunumu.
Tüm bunlar bir yana önceliğin RAM olmalı.

Peki 9700KF oyun açısından tercih edilebilir bir işlemci mi sizce?
Yeni çıkan Assassin's Creed oyunlarını da baz alırsak

Oyunun açıklanmış sistem gereksinimlerinde minimum 6 GB, önerilen ise 8 GB RAM istediği yazılmış. Üstelik oyunun YouTube'daki benchmark testlerinde de 8 GB ile 16 GB RAM arasında 5-6 FPS'lik bir fark var sadece.
Dolayısıyla RAM ile alakalı bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum.

Peki 9700kf oyun açısından tercih edilebilir bir işlemci mi sizce?
Yeni çıkan Assassin's Creed oyunlarını da baz alırsak.

9700kf oyun açısında tercih edilen işlemecilerden biri (chip dergisi satın alma tavsiyesi vermiş 13.sırada)

Yeni çıkan Assassin's Creed oyunlarını da baz alırsak istediğin performansı verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı