RTX 2070 sistemde mor renkli noktalar var

TechWon

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle.
Yaklaşık 1 ay oldu sistem toplayalı. Özellikleri kısaca yazayım size konuya girmeden önce.

ASUS ROG STRIX Z-390E anakart
Intel i9-9900K işlemci
MSI GeForce RTX 2070 Gaming X Trio ekran kartı
Corsair Vengeance 4X 8 GB RAM CL16 3200 MHz
Corsair HX 1200 Platinium PSU
Samsung 970 Evo 250 GB M.2 SSD
WD 1T HDD 7200 RPM

Şimdi konuya gelirsek yaklaşık 1-2 hafta önce PC'de YouTube vs gezinirken mutfağa gidip geldim geldiğimde PC ekranı komple mor benekli noktalar çizgiler halinde seğiriyordu. Kapatıp açtım düzeldi önemsemedim.
PUBG. Twitch. Site forumları ekran video kaydı yapmaya başladım hatayı görmedim sonradan.
Bir akşam Metro 2033 oynamaya karar verdim bundan birkaç gün önce oyun indi 10 dakikada falan kurdum açtım başladım oynayamaya aradan 5 dakika geçti söylediğim hata yine olmaya başladı ama bu sefer yoğun bir şekilde mor benekli noktalar çizgiler şeğirdi ekran gitti ama PC çalışıyor. PC müdahale ettiğimde hiçbir geri dönüş alamadım. PC kapatıp açtım açılmadı ve yine o hata ama bu sefer komple mor ekran ve Windows başlama ekranında kaldı. Tekrar kapatıp açtım zorla yine oyuna girdim yine aynı sorunlar. Konu uzadı biraz kusura bakmayın dün kartı servis pointe gönderdim hiçbir sorun olmadığını söyleyip kartı kargoladılar elime ulaşmadı henüz. Hatayi fotoğraf ve video halinde buraya bırakıyorum. Bilenler, yardımcı olmak isteyenler lütfen bana bir çözüm yolu söylesin. Sorun monitörde mi, ekran kartında mıi Display Port kablosu mu, yoksa başka bir şey mi? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Dosya Ekleri

• IMG-20201223-WA0003.jpeg
    IMG-20201223-WA0003.jpeg
    79,9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG-20201223-WA0001.jpeg
    IMG-20201223-WA0001.jpeg
    551,2 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu hata ile birlikte pcnin reset atmasına kapanmasına Windows açılış ekranında kalmasına nedemeli. Yani farz edelim sorun monitörde o zaman yinede PC reset atıp donma yaparmi ?

Peki bu hata ile birlikte PC'nin reset atmasına kapanmasına Windows açılış ekranında kalmasına nedemeli. Yani farz edelim sorun monitörde o zaman yine de PC reset atıp donma yapar mi?

Sorun GPU'da. Başka bir PC'ye gidip denemelisiniz. Veyahut bir bilgisayarcıya gidip kartınızı oradaki PC'lerin birine takın böylelikle kafanızda soru işareti azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı