Çözüldü RTX 2070 Super boşta yüksek frekansta çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Kartım: ASUS Dual RTX 2070 Super Evo.
-Virüs taraması yaptım. (Kaspersky'dan tam tarama yaptım.)
-BIOS'u sıfırladım.
-Afterburner'dan ayarları sıfırladım.
-Ekran kartı ayarlarından optimum güçe çektim ve yeniden başlattım sonuç yine aynı.

MSI Afterburner'daki değerler.

Desktop Screenshot 2020.11.24 - 23.22.12.61.png

DDU programını indirin, güvenli modu açın. DDU programını çalıştırın ekran kartı driverını kaldırın. Sistem yeniden başlayacak ve güncel driver indirip kurun. Sistem arka planda bir şeyler kullanıyor gibi görünüyor. Soldaki değerlerden bu anlaşılıyor.

Ayrıca MSI AFterburner'ı sistemi resetleyip öyle açın. Gerekirse virüs programını kaldırın.

MSI ile ilgili olmayan programlar derken hangi programlar?
Yani sürücüler. Gerçi DDU ile temizlik yapılabilir ama son tercih olmalı.

Sebebi nedir merak ettim?

Bazen programlar arkasında iz bırakabiliyor. Bu durum ayarların bir türlü sıfırlanmamasına yol açabiliyor ama deneme yanılma yöntemi. Kesin bir çözüm değil yani.

DDU programını indirin, güvenli modu açın. DDU programını çalıştırın ekran kartı driverını kaldırın. Sistem yeniden başlayacak ve güncel driver indirip kurun. Sistem arka planda bir şeyler kullanıyor gibi görünüyor. Soldaki değerlerden bu anlaşılıyor.

Ayrıca MSI Afterburner'ı sistemi resetleyip öyle açın. Gerekirse virüs programını kaldırın.

Sistem arkaplanda bir şey kullanmıyor. GPU kullanımı görev yöneticisinde sıfır gözüküyor.

Geri
Yukarı