RTX 2070 SUPER için işlemci ve PSU tavsiyesi

Bütçe
7000

ferdir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben yakın zamanda, bilgisayarımı sattım. Yenisini almak istiyordum fakat, bu yeni 3000 serisi, kafamı bulandırıyor. Bir adet “Gigabyte RTX 2070 Super Windforce” buldum. Çok temiz. Bir senelik kart neredeyse. Fiyatı 3800 TL. Şimdi bu ekran kartı bu paraya alınır diyorsanız, bana buna uygun, minimum işlemci ve güç kaynağını önerir misiniz? Kafamda 1660 Ti’lı bir sistem toplamak vardı. Bu kararımdan caydıran şey ise, gelecek yeni nesil işlemci ve ekran kartları. Bunları mı bekleyeyim ya da? İki arada bir derede kaldım dostlar. GTX 1660 Ti gibi bir ara seri çıkacak mı böyle ucuz yollu bir kart? Yoksa 2070 Super'i alıp sistemi kurayım mı? Monitörüm “32 inç 1920x1080” monitör bu arada. 2070 Super gereksiz gibi gelebilir. Fakat bu sistemi yazın başlarında okul sebebiyle satmam gerekebilir. (Askeri okul) Bana değerli fikirlerinizi sunduğunuz için, şimdiden teşekkür ederim.

Veya:

Son düzenleme:
Merhabalar. Ben yakın zamanda, bilgisayarımı sattım. Yenisini almak istiyordum fakat, bu yeni 3000 serisi, kafamı bulandırıyor. Bir adet “Gigabyte RTX 2070 Super Windforce” buldum. Çok temiz. Bir senelik kart neredeyse. Fiyatı 3800 TL. Şimdi bu ekran kartı bu paraya alınır diyorsanız, bana buna uygun, minimum işlemci ve güç kaynağını önerir misiniz? Kafamda 1660 Ti’lı bir sistem toplamak vardı. Bu kararımdan caydıran şey ise, gelecek yeni nesil işlemci ve ekran kartları. Bunları mı bekleyeyim ya da? İki arada bir derede kaldım dostlar. GTX 1660 Ti gibi bir ara seri çıkacak mı böyle ucuz yollu bir kart? Yoksa 2070 Super'i alıp sistemi kurayım mı? Monitörüm “32 inç 1920X1080” monitör bu arada. 2070 Super gereksiz gibi gelebilir. Fakat bu sistemi yazın başlarında okul sebebiyle satmam gerekebilir. (Askeri okul) bana değerli fikirlerinizi sunduğunuz için, şimdiden teşekkür ederim.

Yüksek RPM nickli arkadaş çok güzel örnekler vermiş ben de yorum katmak istedim işlemci açısından Ryzen 5 3600X o ekran kartıyla harika çalışan bir işlemci 4 arkadaşım aynı uyumluluğu kullanıyor ve çok memnunlar.

Bence 2070'i uygun bulmuşken al, piyasadaki fiyatlarından 5500-6000'lerden alacak olsan hiç boşuna acele etme 3xxx serisini bekle derdim ancak temiz 2070'i o fiyatlara bulduysan bence uygun yollu bir sisteme girişmen faydana olacaktır. Ben aynı kartı R5 3600 ile kullanıyorum gayet memnunum, PSU da CoolerMaster MWE7001, modüler olmaması eksi gibi görünebilir ancak ben kendim kablolamasını oldukça kolay yaptım şu anda rahat kullanıyorum en azından ortada bir kablo karmaşası oluşmadı.

Üzmez diyorsunuz yani, 2070 Super 3800E beni. Hayırlısıyla yarın alacağım o zaman. Bir de Intel işlemciyi kullanayım, sizin önerdiğiniz bu sistemde. Heyecanlıyım. Yarın ola hayrola bakalım.

Üzmez diyorsunuz yani, 2070 Super 3800E beni. Hayırlısıyla yarın alacağım o zaman. Bir de Intel işlemciyi kullanayım, sizin önerdiğiniz bu sistemde. Heyecanlıyım. Yarın ola hayrola bakalım.

AMD fanboyu değilim ama Ryzen performans olarak Intel'in önünde ve bu bariz bir gerçek R5 3600 veya 3600X hala önerimdir ve daha performanslı bir deneyim sağlar.

Merhabalar. Ben yakın zamanda, bilgisayarımı sattım. Yenisini almak istiyordum fakat, bu yeni 3000 serisi, kafamı bulandırıyor. Bir adet “Gigabyte RTX 2070 Super Windforce” buldum. Çok temiz. Bir senelik kart neredeyse. Fiyatı 3800 TL. Şimdi bu ekran kartı bu paraya alınır diyorsanız, bana buna uygun, minimum işlemci ve güç kaynağını önerir misiniz? Kafamda 1660 Ti’lı bir sistem toplamak vardı. Bu kararımdan caydıran şey ise, gelecek yeni nesil işlemci ve ekran kartları. Bunları mı bekleyeyim ya da? İki arada bir derede kaldım dostlar. GTX 1660 Ti gibi bir ara seri çıkacak mı böyle ucuz yollu bir kart? Yoksa 2070 Super'i alıp sistemi kurayım mı? Monitörüm “32 inç 1920x1080” monitör bu arada. 2070 Super gereksiz gibi gelebilir. Fakat bu sistemi yazın başlarında okul sebebiyle satmam gerekebilir. (Askeri okul) Bana değerli fikirlerinizi sunduğunuz için, şimdiden teşekkür ederim.
Al tabiki,sıfır fiyatlar verilmez artık ama 3800 iyi fiyat,3000 serisinde o fiyata 2070 super performansi bulamayacaksın muhtemelen.rtx3060 en kotu 4500 lira civarı olacak, oda 2070 superden ne kadar iyi olacak bakalım.Bu arada 1080p de 2070 süper kullanabilirsin,ben i7 8700 ile sıkıntı yaşamıyorum,3600 ile de yaşamazsın.Psu olarak Corsair vs650 kullanıyorum,memnunum.

Geri
Yukarı