RTX 2070 Super ve Ryzen 5 2600 darboğaz yapar mı?

ErK0

Centipat
Başlıkta da yazdığı gibi benim GTX 1060 6 GB ve Ryzen 5 2600 içeren bir sistemim vardı ve RTX 2070 Super aldım bu sisteme GTX 1060 6 GB'ı çıkarıp RTX 2070 Super taksam sorun yaşar mıyım? Ve anakartım A320MD Pro bu anakart destekler mi? Güç kaynağım ise 500W'lık bir güç kaynağı daha yükseğine ihtiyaç duyar mıyım?

Sistemimde bulunan diğer eşyalar;
-1x16 GB RAM
-1TB HDD.
-128 GB SSD.

Elimden geldiğince bilgilerimi vermeye çalıştım. Bu arada 144Hz bir monitör kullanıyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM tek kanal olduğundan işlemcinizin gücü olduğundan daha düşük çalışacak, aynı RAM’den bir tane daha ekleyip işlemcinize hafif bir OC yaparsanız darboğazı yüksek ölçüde ortadan kaldırırsınız. 1080P’de ister istemez ufak da olsa darboğaz yaşatır şu an. Fakat anakartınızın da OC desteklemediğini gördüm onu da değiştirmeniz gerek. PSU’nun tam marka modelini de belirtin.

500W güç kaynağı yetmez sistemi baştan toplaman lazım anakart ta o sistem yanında düşük kalıyor RTX 2060 Super alıp işlemciyi R5 3600 anakartı B450M herhangi bir Max serisi almalısın. Güç kaynağı da stoğa gelince bunu öneririm.

Hangi çözünürlükte kullanacağın önemli oluyor darboğaz konusunda. 1440p'de yapmaz. 1080p için bir şey diyemem ama rahatsız edecek düzeyde olmayacaktır.
İşlemciye azıcık yapılacak OC bile o farkı kapatabilir. Fakat anakart A320 ve ne kadar mümkün onu bilemiyorum.
Anakartınız ekran kartını destekler, sıkıntı yok.
Güç kaynağı yetecektir muhtemelen ama daha detaylı marka & model bilgisi sunmalısınız.
Tabi o ekran kartına bu anakart garip kalmış. Şimdi değil ama ileride güncelleyin derim.

Geri
Yukarı