RTX 2070 Super ve Ryzen 7 3700X için PSU ve kasa önerisi

● Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper : Geçen sene 300₺ almıştım ve kasa bayaa büyük ve kaliteli. Gerçek tamperli cam kullanılmış plastik tarzında değil. Kesinlikle öneririm. Rtx 2070S Msi Gaming X trio kullanıyorum ve hala ekran kartına pay kalıyor. 3 fanlı Soğutucu destekliyor.
● Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold : 2 ay önce 800₺ Vatan Bilgisayardan almıştım. Tam Modüler ve oldukça sessiz. Gereksiz kablolama yapmamış oluyorsunuz bu sayede.

Bu şekilde ürünlere tecrübem var. Dediğim fiyatlara getirebilirseniz üst düzey psu ve kasaya sahip olursunuz.

Kasa için kalan bütçe nedir ?
Aklıma yatan bi model olursa en fazla 650tl düşünüyorum.
● Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper : Geçen sene 300₺ almıştım ve kasa bayaa büyük ve kaliteli. Gerçek tamperli cam kullanılmış plastik tarzında değil. Kesinlikle öneririm. Rtx 2070S Msi Gaming X trio kullanıyorum ve hala ekran kartına pay kalıyor. 3 fanlı Soğutucu destekliyor.
● Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold : 2 ay önce 800₺ Vatan Bilgisayardan almıştım. Tam Modüler ve oldukça sessiz. Gereksiz kablolama yapmamış oluyorsunuz bu sayede.

Bu şekilde ürünlere tecrübem var. Dediğim fiyatlara getirebilirseniz üst düzey psu ve kasaya sahip olursunuz.
PSU'yu almış bulunmaktayım. Ürün bu:

Kasa için söylediğiniz modele baktım şu an en ucuz 765TL değeri var. Şu an o kadar vermek istemiyorum kasaya. Acelesi de yok zaten uygun bi modeli 400-550tl aralığında bulmadığım sürece indirim beklemeyi düşünüyorum.

2070 Super ve 3800X kullanıyorum. Kasa olarak bunu , PSU olarak bunu kullanıyorum. Kasa 2 fanlı geliyor.
Yan panel tempered olan versiyonu bu modelden 200tl pahalı sizce o modeli almaya değer mi? Sizin kullandığınız modelden başka farkı var mıdır:

Sistemin soğutması nasıl yeterli geliyor mu?
Bir de kasanın ön kısmı çıkarılabiliyor inceleme videosunda gördüğüm kadarıyla. Daha iyi soğutma performansı almak için ön kısmı toz filtresi kalacak şekilde çıkarsam daha yüksek soğutma performansı alır mıyım sizce?

Yan panel tempered olan versiyonu bu modelden 200tl pahalı sizce o modeli almaya değer mi? Sizin kullandığınız modelden başka farkı var mıdır:

Sistemin soğutması nasıl yeterli geliyor mu?
Bir de kasanın ön kısmı çıkarılabiliyor inceleme videosunda gördüğüm kadarıyla. Daha iyi soğutma performansı almak için ön kısmı toz filtresi kalacak şekilde çıkarsam daha yüksek soğutma performansı alır mıyım sizce?

Kusura bakmayın bayadır girmiyorum foruma. Kesinlikle tempered olanı alın. Ben yanlış linklemişim, ben de tempered kullanıyorum. Ötekisi çok kötü duruyor. Soğutma konusunda yeterli, 2 fan takılı bende 1 içeri 1 dışarı şeklinde. Bu bile yeterli oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı