RTX 2070S Coil Whine

Meletli

Hectopat
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 8 ay önce Sinerji'den RTX 2070S ekran kartımı aldım ve kullanmaktayım. Bugün arkadaş önerisi üzerine bir test yaptım ve ekran kartımda Coil Whine olduğunu fark ettim. PSU'dan kaynaklı olduğunu düşündüm fakat farklı PSU ile denediğimde de sesin ekran kartından geldiğine emin oldum. Şimdi sorum şu;
Ekran kartı değişimi talep etsem süreç nasıl işler?
Olumsuz bir durumla karşılaşırsam tüketici haklarına başvurabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler.

Yarın arayacağım sabahtan. Acaba gigabyte servisi ilgili mi bilginiz var mıdır?
Ses biraz yüksek seviyede. Fan seslerinin arasından bile geliyor kasam masanın altında olmasına rağmen.

Merhaba. MSI GTX 1060 3GB kullanıcısıyım. Maalesef ki bende aynı sorunu yaşamaktayım. Arıza kaynağı fan bobinlerinin çok sıkı sarılmasıyla ilgili. Çok gıcık edici bir ses. Hatta bunun için sistem değişikliğine bile gitmek istedim. Fakat Technopat Sosyal'de bu sorunun yeni kartlarda bile yaşandığını gördüm, o yüzden vazgeçtim. Uzun zamandır bu şekilde kullanmaktayım. Size tavsiyem kasayı yere koyup, kulaklığınızı da takıp sese çok fazla odaklanmamanızı tavsiye ederim.

Evet aslında arıza bile sayılacak bir durum değil fakat can sıkıcı. Şansımı deneyeceğim yine de böyle kullanmak istemiyorum. Teşekkürler yorumunuz için.

Geri
Yukarı