RTX 2070S ekran kartı yükseltme

Çok bilmiş :D

Centipat
Halihazırda 2070 Super kullanmaktayım. Malum piyasaya yeni nesil kartlar yağmaya başladı. Her ne kadar beni etkileseler de ekran kartımı yükseltmek için erken olduğunu düşünmekteyim! Sanırım 2 yıl falan bekleyip RTX 5000 kartlarda geçiş yapmak daha mantıklı olacak sanki? Hali hazırda yeni çıkan kartlar bana biraz tuzak gibi geldi. Yani 4K 60 FPS hikaye kalıyor bazı oyunlarda 4K 34 FPS veren 3080 görünce soğudum :D Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? 2021'den sonra sinema kalitesinde oyunların çıkabileceğinden bahsediliyor eğer bu doğruysa zaten şu an çıkan en kral kartlar çöp olabilir sanki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim düşüncem RTX 5000'e kadar değil de, Nvidia alınacaksa illa RTX 4000 beklenebilir. Her defasında çok yüksek artış yakalanıyor, insanlar şaşırıyor falan. Ama şunu kaçırmamak gerek, aldığımız kartın hakkını verdik mi? Verdiysek ne kadar verdik?. Mesela 2013 yılında GTX 780 almış olsam, veya 2014-2015 gibi GTX 980 almış olsam hala daha kullanıyor olurdum. Tamam oynadığım oyunları normal veya düşük ayarlara alırdım belki ama akıcı bir şekilde oynardım hala daha. Elindekinin 4-5 sene daha bu mantıkla götüreceğini düşünüyorum. He derseniz ki ben her zaman ultranın ultrası 4 K çözünürlük +60 FPS istiyorum derseniz, teknolojiye yetişmek için ve oyun motorlarına yetişmek için her 2 senede bir en üst seviye ekran kartı almanız gerekmekte.

Geri
Yukarı