RTX 2070S sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yagizefe

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws CL18 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 500GB NVMe - Sandisk Plus 1TB Sata 3
Ekran kartı
Msi Geforce RTX 2070 Super
Anakart
Asus Prime B550M-A (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Merhaba. Çok uzun süredir mavi ekran alıyordum ve depremden sonra bilgisayar ekranında çizikler oluşunca artık bir bilgisayarcıya götürmem gerektiğini düşündüm. Bilgisayarcı 3-4 saat uğraştıktan sonra kesin şekilde RAM sıkıntılı dedi. Bundan önceki açtığım konularda da sürekli donanımsal dendiği için hemen orada yeni RAM alıp değiştirdim. Bilgisayarı alıp kullanmaya başladıktan yaklaşık 6-7 saat sonra yeniden yeter artık mavi ekran aldım. Gecenin bu saatinde gerçekten moralim çok bozuldu asla çözemiyorum neden kaynaklı bir sıkıntı bilmiyorum son bir ümit yazmak istedim. Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum.

Minidump:

@KojiroHyuga04 Merhaba yardımcı olur musun.

Son düzenleme:
M2. Diskiniz M2_1'de mi, M2_2'de mi takılı?
Dün açtığınız konuda disklerinizin düzgün olmadığını görüyorum. İlk olarak bunları düzltip M2 SSD'ye Windows kurun yeniden. Diğer disklerinizde efi kaydı vb. olmasın sadece disk olarak kullanın.
Disk işini çözdükten sonra bu dediklerii uygulayın.
BIOS default edin kısayol tuşu ile. Sonrasında bir ayar değişmeyin kaydedin.

Razer cihazları çıkarıp, yazılımlarını silin.

Konu başındaki ekran kartı sürücüsünden kaynaklı.
Diğerleri DC, Spotify vb. yazılımsal kaynaklar.
Ağ sürücüleri ile ilgili sorunlar da vermiş.
Samsung monitör mü sadece kullanıyorsunuz?
Logitech kulaklık mı var yoksa USB ses kartı mı kullanıyorsunuz?
SteelSeries Rival 110 kullanıyorsunuz görülüyor.
Opera sorun vermiş.

RAM destek listesinde yok. İstenilenleri yaptıktan sonra XMP'den düşük hızları denemenizi isteyeceğim. Raporlar vb. de görelim sonra yapacaksınız.

Özel dahil, diğer sonuçlarıda ekleyip paylaşın.
İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

M2. Diskiniz M2_1'de mi, M2_2'de mi takılı?
Dün açtığınız konuda disklerinizin düzgün olmadığını görüyorum. İlk olarak bunları düzltip M.2 SSD'ye Windows kurun yeniden. Diğer disklerinizde EFI kaydı vb. olmasın sadece disk olarak kullanın.
Disk işini çözdükten sonra bu dediklerii uygulayın.
BIOS default edin kısayol tuşu ile. Sonrasında bir ayar değişmeyin kaydedin.

Razer cihazları çıkarıp, yazılımlarını silin.

Konu başındaki ekran kartı sürücüsünden kaynaklı.
Diğerleri DC, Spotify vb. yazılımsal kaynaklar.
Ağ sürücüleri ile ilgili sorunlar da vermiş.
Samsung monitör mü sadece kullanıyorsunuz?
Logitech kulaklık mı var yoksa USB ses kartı mı kullanıyorsunuz?
SteelSeries Rival 110 kullanıyorsunuz görülüyor.
Opera sorun vermiş.

RAM destek listesinde yok. İstenilenleri yaptıktan sonra XMP'den düşük hızları denemenizi isteyeceğim. Raporlar vb. de görelim sonra yapacaksınız.

Özel dahil, diğer sonuçları da ekleyip paylaşın.
İmzamdan AIDA64 sonucunu paylaşın.

Merhaba teşekkürler baktığınız için. Tek bir M.2 slotu var. Eğer yeniden Windows kurmaya çalışırsam bilgisayara bir daha erişememekten korkuyorum çünkü Windows kurarken çok fazla mavi ekran alıyorum.
Sadece Samsung monitör kullanıyorum.Logitech kulaklık içinden çıkan kart var sadece.Operayı silecek miyim?

Tek bir M.2 slotu var.

65fg1fd1g.jpg

Tek slot yok, kırmızılar M.2 slotları hangisinde takılı sizinki?
Eğer yeniden Windows kurmaya çalışırsam bilgisayara bir daha erişememekten korkuyorum çünkü Windows kurarken çok fazla mavi ekran alıyorum.
Yani sorunlu diskleri düzgün yapılandırmadan zaten sorun yaşarsınız.
Logitech kulaklık içinden çıkan kart var sadece.
Bunu çıkartın bir süre.
Operayı silecek miyim?
Kalabilir sadece sorun sebeplerini bildirdim. Sadece opera yok zaten orada.

İstenilen raporları ve BIOS ayarlarını hala yapmadınız!

Eki Görüntüle 1716854

Tek slot yok, kırmızılar M.2 slotları hangisinde takılı sizinki?

Yani sorunlu diskleri düzgün yapılandırmadan zaten sorun yaşarsınız.

Bunu çıkartın bir süre.

Kalabilir sadece sorun sebeplerini bildirdim. Sadece opera yok zaten orada.

İstenilen raporları ve BIOS ayarlarını hala yapmadınız!
Hocam kusura bakmayın görmemişim ekran kartının altında çok pardon..DIskleri düzelttim. İstenilen raporları ve bios ayarlarını hala yapamadım çünkü çalışıyorum vaktim olmadı eve geçince 10 gibi yaparım.

Hocam merhaba işten izin alıp biraz erken çıkabildim sizi bekletmek istemdim. BIOS ayarını F5 yaparak default yaptım. Umarım doğru testleri yapıp atabilmişimdir.
Dosyalar:

Mindump:

Son düzenleme:
Wireless ve Logitech ile ilgili her defasında mavi ekrna kaydı verdiği görülüyor. Ek olarak sertifika hataları mevcut Azure AAD servisi açıksa services.msc'den kapatın. Ayarlardan program kaldıra girin ve oradan XBOX yazılımlarını kaldırın kaldırılabilenleri.
BIOS'den TPM ayarını bulabilirseniz kapatın.

Bunu yükleyin.

sfc /scannow yapın.

Format atılmamış. Format atıp MS hesabı ile kurmayın Windows hesabı ile kullanıcı oluşturun.
Format sonrası bunları kurun:

Chipset olanı indirin.

Win10 Auto Installation Program (NDIS) olanı yükelyin.

Bu işlemleri sistem sağlamlaşınca yaparsın:
Monitor firmware dosyası:
Nasıl güncelleyeceğine dair belge:

Wireless ve Logitech ile ilgili her defasında mavi ekrna kaydı verdiği görülüyor. Ek olarak sertifika hataları mevcut Azure AAD servisi açıksa services.msc'den kapatın. Ayarlardan program kaldıra girin ve oradan XBOX yazılımlarını kaldırın kaldırılabilenleri.
BIOS'den TPM ayarını bulabilirseniz kapatın.

Bunu yükleyin.

sfc /scannow yapın.

Format atılmamış. Format atıp MS hesabı ile kurmayın Windows hesabı ile kullanıcı oluşturun.
Format sonrası bunları kurun:

Chipset olanı indirin.

Win10 Auto Installation Program (NDIS) olanı yükelyin.

Bu işlemleri sistem sağlamlaşınca yaparsın:
Monitor firmware dosyası:
Nasıl güncelleyeceğine dair belge:
Hocam format atamadım kusura bakmayın.Windows'u kurarken çok fazla mavi ekran alıyorum ve kurulumu asla tamamlayamıyorum. Format atmadan çözmenin bir yolu yok mu eğer format atmaya çalışırsam bir daha bilgisayarı açamayabilirim.

Hocam her format atmaya çalıştığımda aynısı oluyor. Şu an hemen format atmamak için elimdeki SSD'ye win kurmaya çalışıyordum.Eğerki M.2 SSD'ye kurarken mavi ekran alırsam açamam elimde yedek disk olsun amacıyla.Ama aşağıda videoda attığım gibi her seferinde aynısı oluyor ve asla tamamlayamıyorum.

Hocam M2 SSD'ye format atmaya çalıştım şu an bilgisayari hiç bir şekilde acamiyorum windows kuramıyorum ne yapabilirim ?

Hocam sonunda başardım.Çok zor bir şekilde. Dediklerinizi yaptım sadece monitörde güncelleme yapamadım.Ama yinede mavi ekran aldım. :(
Minidump:

Hocam mavi ekran aldım tekrardan:

Yeni minidump:

Son düzenleme:
Ekran kartı, Disk, Ağ kartları, İşlemci önbelleği gibi bileşenleri gösteriyor hala.
* İlk olarak bununla bir tarama yapın:

* Sonrasında RAM'leri söküp sadece birini 1. slota takın (işlemciye yakın olana).

* Sandisk diskler raporda duruyordu bunları sökün takmayın hiç sorun çözülene kadar. Sistemde mümkünse sadece M2 SSD kalsın.

M2 SSD hangi kısımda bunu hala söylemediniz.

*BT ile bağlı bir cihaz vardı mümkünse onu da bağlamayın çözülene kadar. Monitöre bağlı USB, JACK vb. olmasın görüntü ve güç kablosu hariç.

1680065376870.png

Sandisk diskler nasıl raporda var anlamadım sandisk olarak sadece windows için sandisk USB takılıydı.
Şu an sadece M2SSD takılı.Kusura bakmayın yazdım olarak aklımda kalmış üstteki slotta takılı.Ekran kartının üstünde olanda.BT ile bağlı şu an hiç bir şey olmaması lazım.Monitörde hiç bir şey takılı değil şu an.
RAM'leri de dedğinizi gibi yaptım şu an.
Mavi ekran alırsam atacağım.

Hocam mavi ekran aldım 2 kere.
Minidump:

Ayrıca M.2 SSD M2_1 portunda takılı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı