RTX 2070S sistemde oyunlar çöküyor

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
Metro Exodus oynadım 2 ay kadar önce ve oyunum çöküyordu. Bana hata veriyordu, tek çözüm DirectX11 geçmekti. Şimdi de Shadow of the Tomb Raider oyununda hem oyun çöküyor, hem Metro Exodus'ta yaşadığım sorun gibi DLSS çok kötü yumuşatma yapıyordu. Grafikler bozuluyordu. Shadow of the Tomb Raider'da tek çözüm yolu ise RTX - DLSS kapatmaktı. DirectX12 ile sorunsuzca oynadım. Garanti göndermeli miyim? Açıkçası çözümünü bizim bulabileceğimizi sanmıyorum. Bu sorun üretilirken mi olmuş olabilir? Bu konu hakkında birden fazla çözüm için konu açtım ama sorunum çözülmedi. Diğer sistem bileşenlerimde de sorun var, sistemim baştan sona sorunlu sanırım :/

- İnno3d RTX2070 Süper İchill.

Metro Exodus oynadım 2 ay kadar önce ve oyunum çöküyordu. Bana hata veriyordu, tek çözüm DirectX11 geçmekti. Şimdi de Shadow of the Tomb Raider oyununda hem oyun çöküyor, hem Metro Exodus'ta yaşadığım sorun gibi DLSS çok kötü yumuşatma yapıyordu. Grafikler bozuluyordu. Shadow of the Tomb Raider'da tek çözüm yolu ise RTX - DLSS kapatmaktı. DirectX12 ile sorunsuzca oynadım. Garanti göndermeli miyim? Açıkçası çözümünü bizim bulabileceğimizi sanmıyorum. Bu sorun üretilirken mi olmuş olabilir? Bu konu hakkında birden fazla çözüm için konu açtım ama sorunum çözülmedi. Diğer sistem bileşenlerimde de sorun var, sistemim baştan sona sorunlu sanırım :/

- İnno3d RTX2070 Süper İchill.
Başka hangi oyunlarda oluyor ?

Başka hangi oyunlarda oluyor ?
RTX destekli Metro Exodus ve SOTTR oynadım henüz, başka oyun oynamamıştım. Metro'da ciddiye almamıştım ama SOTTR'da da böyle olunca ve her crash yediğimde bana ekran kartınız hatalı olabilir, yeniden başlatıp tekrar deneyiniz diyordu. Değişik bir şekilde yazdığından böyle okuyabilmiştim.
Kart overclocklu ise rtx te yapıyor 2000 serisi.Garantiye gönder yada biraz frekans kıs dene.
Fabrikasyon olarak OC yapılmamış. Kendimde herhangi OC yapmadım.

Geri
Yukarı