RTX 2080 fanından ses geliyor

• Konuyu başlatan ddia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 342

ddia

Centipat
Daha fazla  
Videoda gördüğünüz gibi ekran kartımın fanlarından bir tanesi gevşemiş ve sürekli tıkır tıkır ses yapıyor. Bunu kendim düzeltebilir miyim? Daha önce hiç ekran kartımı sökmedim ve sökmek de istemiyorum açıkçası. ASUS ROG RTX 2080 O8G ekran kartını kullanıyorum.

Video.

Videoda gördüğünüz gibi ekran kartımın fanlarından bir tanesi gevşemiş ve sürekli tıkır tıkır ses yapıyor. Bunu kendim düzeltebilir miyim? Daha önce hiç ekran kartımı sökmedim ve sökmek de istemiyorum açıkçası. ASUS ROG RTX 2080 o8g ekran kartını kullanıyorum.

Video.

Söktüğünüz gibi onun garantisi yok olur, servise göndermenizi öneririm. Eğer öyle kalırsa o fan kırılır ve kullanıcı hatası sayılır.

Hala garantisi devam ediyorsa kendin ellememeni öneririm. Öyle de oynaması pek doğru değil, soğutması dengesizdir büyük ihtimal. Destek ile iletişime geçilmesi iyi olur.

Garantisi varsa yolllayın degiştirirler onlar tek kötü tarafı 20 gün beklersin :/

Garantisi yoksa ekran akrtı için fanlar satılıyor senin için uygun olanı alıp degiştire bilrisin kolay bir işlem.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Hiç riske atmadan garantiye göndereceğim. Ekim 2019'da almıştım, 3 yıl garantili yazıyor. Umarım sorun çıkmaz.

36 ay garantide ekim 2022'ye kadar devam ediyor yani. Sorun çıkacağını hiç sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı