RTX 2080 S için 2K gerekli mi?

Fe4rlessBurak

Hectopat
Konu başlıktaki gibi, şöyle bir sıkıntı var evet böyle konular var ve kullanılmaz biliyorum, ama performans olarak ne kadar eksileri olur 2K veya 4 k monitör alınmalı mı kesinlikle? Çünkü mis gibi monitörle topladım, MSI Optix 1080 bayağı da para gömdüm açıkçası bir daha değiştirmek istemiyorum. Ne yapabilirim kalsa ne kadar eksisi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
4K 60FPS standartı için aslında yeterli bir GPU, amaç ultra akıcılığı hemen hemen her oyunda hissetmekse 2K@144 veya 165 Hz yeni nesil IPS bir monitörle kullanmak daha sağlıklı olur gibi. Eğer ki söz konusu 1080p monitör kullanıyorsanız, eski tip oyunlarda DSR, yenilerinde ise DSR yerine ilgili grafik ayarlarından resolution scale (sanal çözünürlük ölçeklendirmesi) seçeneğini yükselterek hemen hemen doğal 2K kalitesine ulaşabilmeniz mümkün.

İşlemci seçiminize dikkat edin, günümüz modellerinden minimum i5-11600KF/ Ryzen 5 5600X gibi modeller bu kartı tam anlamıyla anca doyurur.

4K 60FPS standartı için aslında yeterli bir GPU, amaç ultra akıcılığı hemen hemen her oyunda hissetmekse 2K@144 veya 165 Hz yeni nesil IPS bir monitörle kullanmak daha sağlıklı olur gibi. Eğer ki söz konusu 1080p monitör kullanıyorsanız, eski tip oyunlarda DSR, yenilerinde ise DSR yerine ilgili grafik ayarlarından resolution scale (sanal çözünürlük ölçeklendirmesi) seçeneğini yükselterek hemen hemen doğal 2K kalitesine ulaşabilmeniz mümkün.

İşlemci seçiminize dikkat edin, günümüz modellerinden minimum i5-11600KF/ Ryzen 5 5600X gibi modeller bu kartı tam anlamıyla anca doyurur.

@Fe4rlessBurak konuyu açmış bir daha ortalıkta yok. O kadar işlemci ne diye soran arkadaş var, böylelerine yardım etmiceksin aslında.

Konu başlıktaki gibi, şöyle bir sıkıntı var evet böyle konular var ve kullanılmaz biliyorum, ama performans olarak ne kadar eksileri olur 2K veya 4 k monitör alınmalı mı kesinlikle? Çünkü mis gibi monitörle topladım, MSI Optix 1080 bayağı da para gömdüm açıkçası bir daha değiştirmek istemiyorum ne yapabilirim kalsa ne kadar eksisi olur?

4 k fazla o ekran kartına 2 k yeterli olur.
İşlemcin nedir?

Ryzen 7 3700X.
@Fe4rlessBurak konuyu açmış bir daha ortalıkta yok. O kadar işlemci ne diye soran arkadaş var, böylelerine yardım etmeyeceksin aslında.

Uyumak da suç herhalde, kimse zorlamıyor zaten yardım etmen için istemiyorsan etme kardeşim.
4K 60FPS standartı için aslında yeterli bir GPU, amaç Ultra akıcılığı hemen hemen her oyunda hissetmekse 2k@144 veya 165 Hz yeni nesil IPS bir monitörle kullanmak daha sağlıklı olur gibi. Eğer ki söz konusu 1080p monitör kullanıyorsanız, eski tip oyunlarda DSR, yenilerinde ise DSR yerine ilgili grafik ayarlarından resolution scale (sanal çözünürlük ölçeklendirmesi) seçeneğini yükselterek hemen hemen doğal 2K kalitesine ulaşabilmeniz mümkün.

Sıkıntı da zaten çoktan seçmiş olmamda, her şeyim var kullanıyorum şu anda, 2K monitöre geçmeye değer mi diye sormak istemiştim.
2080'i beslyecek bir işlemcidir. 2080'e para veren işlemciye de verir. Şahsen monitörün 240Hz diye tahmin ediyorum.
1080p 240Hz için gayet ideal bir kart.

Yok 165 Hz ve işlemci Ryzen 7 3700X, maalesef monitör seçimini çok yanlış yaptım, burada sormak istediğim konu da aslında 2K monitöre geçmeme gerek var mı sorusuydu.
4K 60FPS standartı için aslında yeterli bir GPU, amaç Ultra akıcılığı hemen hemen her oyunda hissetmekse 2k@144 veya 165 Hz yeni nesil IPS bir monitörle kullanmak daha sağlıklı olur gibi. Eğer ki söz konusu 1080p monitör kullanıyorsanız, eski tip oyunlarda DSR, yenilerinde ise DSR yerine ilgili grafik ayarlarından resolution scale (sanal çözünürlük ölçeklendirmesi) seçeneğini yükselterek hemen hemen doğal 2K kalitesine ulaşabilmeniz mümkün.

Kötü oldu o zaman ya, Ryzen 7 3700X olmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı