RTX 2080 ve AMD Ryzen 2700X Sıcaklıkları

CPU sıcaklığı pek normal değil %13 kullanılmla 70i geçmesi sınırları görüyor demek. Soğutucu neydi stok mu? 2K çözünürlükte bu kadar yaşamaması lazım sıcaklık.

Sistemi toplarken Ryzen 2700X in stok soğutucusunun oyun konusunda bir sıkıntı yaşatmadığını duyduğum için soğutucu almamıştım. Sıvı soğutucu almak gerekecek anlaşılan. Soğutucu olarak önereceğiniz model var mı?
Direk geçiş yapma.. Biraz kullan stock fanı. İşin içinden çıkılacak gibi olmadığı zamanlarda alırsın. Bu zaman diliminde ara ara girip sıvı soğutmaların fiyatlarını özelliklerini kontrol edip bilgi edinebilirsin. Technopat'da da o konuda fazlaca konu açılmıştır aratabilirsin. Hepsi bir yanda dururken asıl mesele sistemi ne kadar yoğun kullandığın. Yani işlemciyi yakıp kavuracak kadar yoğun ve ağır kullanmıyorsan zaten masraf yapma 2 tane ön panele fan al tanesi 40 50 liralık. Ss attım vatanda var. 120mm olduğu için tahminimce bunlar Sıvı Soğutma radyatörlerine eklenebiliyor garanti olsun diye almadan sorabilirsin %90 uyumludur fan boyutu farklı değilse. Benim tekli 120mm Sıvı Soğutmam tek taraflıyken diğer yanına da 120mm fan takmıştım tam serinlik sağlaması için. Sen de şimdilik 2x 120mm(12cm) fan alıp rahatça kullanabilirsin uzun süre. İleride yani 1 2 sene sonra performans düşüşleri, ısınmalar artarsa veya tozlanma kirlenme başa çıkalamaz hale geldiğinde 120x2 radyatörlü Sıvı soğutmalara göz atarsın. Zaten çok kuvvetli bir sistemin var. Şimdikten sıvı soğutmaya geçmen fazla gelir..

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181209-022337.jpg
    Screenshot_20181209-022337.jpg
    140,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20181209-022344.jpg
    Screenshot_20181209-022344.jpg
    146,3 KB · Görüntüleme: 42
Direk geçiş yapma.. Biraz kullan stock fanı. İşin içinden çıkılacak gibi olmadığı zamanlarda alırsın. Bu zaman diliminde ara ara girip sıvı soğutmaların fiyatlarını özelliklerini kontrol edip bilgi edinebilirsin. Technopat'da da o konuda fazlaca konu açılmıştır aratabilirsin. Hepsi bir yanda dururken asıl mesele sistemi ne kadar yoğun kullandığın. Yani işlemciyi yakıp kavuracak kadar yoğun ve ağır kullanmıyorsan zaten masraf yapma 2 tane ön panele fan al tanesi 40 50 liralık. Ss attım vatanda var. 120mm olduğu için tahminimce bunlar Sıvı Soğutma radyatörlerine eklenebiliyor garanti olsun diye almadan sorabilirsin %90 uyumludur fan boyutu farklı değilse. Benim tekli 120mm Sıvı Soğutmam tek taraflıyken diğer yanına da 120mm fan takmıştım tam serinlik sağlaması için. Sen de şimdilik 2x 120mm(12cm) fan alıp rahatça kullanabilirsin uzun süre. İleride yani 1 2 sene sonra performans düşüşleri, ısınmalar artarsa veya tozlanma kirlenme başa çıkalamaz hale geldiğinde 120x2 radyatörlü Sıvı soğutmalara göz atarsın. Zaten çok kuvvetli bir sistemin var. Şimdikten sıvı soğutmaya geçmen fazla gelir..
Teşekkür ederim önerin için. Uygun 2 tane kasa fanı alacağım o halde, olmadı yan paneli söküp kullanırım bir süre.
Merhaba kardeşim ekran kartının markası nedir?
Ek olarak Coil whine sorunu var mı? Rica etsem bilgi verebilir misin?
@zwartan
Gigabyte gaming OC, CW olduğunu zannetmiyorum kasadan hava sesi dışında bir ses gelmiyor.

İşlemci hız değeri 3.7-4.2Mhz arasında olması gerekiyor. Acaba bu değerleri alıyor musun yoksa anlık attığın resimdeki hız sabit mi?

Aynı işlemciyi stock soğutucu ile 2k çözünürlük ayarında kullanıyorum ve hiç alışık olmadığım şekilde günlük yük altındaki kullanımlarımda sıcaklık değeri 60-66 dereceler arasında seyrediyor. İşkence testlerinde ise 80-90 arasında. İşlemcinin 4.3 Boost değerini sıcaklık yüzünden tam alamıyorum. Boşta ise 40-52 arasında. Açıkçası ben de gönlümün rahat etmesi için sıvı soğutucu almayı planlıyorum.

GPU sıcaklığı normal.

Uygun 2 tane kasa fanı alacağım o halde, olmadı yan paneli söküp kullanırım bir süre.
Aman hocam yan paneli sökmek hava akışını bozar. Aksine zarar verir. Öne kaliteli bir fan ekleyebilirsiniz. Stok soğutucudan çok şey beklememek lazım. İlerleyen zamanda iyi bir soğutmaya geçersiniz. Şuanlık aciliyeti yok gibi. Bir de sistemin bir fotoğrafını atın bakalım:LOL:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı