RTX 2080S 84 dereceye çıkıyor

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım ısınan bir seri. Gigabyte RTX 2080 Super Windforce O.C, haliyle yaz sıcağında 84 dereceye yani limite dayanıp frekans kısıyor. Bu durum ekran kartına zarar verir mi? Yoksa tasarımı bu şekilde deyip umarsamayayım mı? İşlemcim de aynı şekilde yazın 80 - 85 dereceyi görüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, işlemciniz ve kasanız aynı sıcaklığa ulaşıyorsa kasa sirkülasyonunuz pek iyi görünmüyor.
Yaz aylarında 80 85 dereceler bazı memleketlere göre özellikle Adana gibi bir yerde uygun kabul edilebilir.

Sürekli bu derecelerde çalışması bir sorun teşkil etmez. Kartlar dayanıklı ve 95 dereceye kadar ısıya dayanıklılıkları var.

2080S güçlü bir GPU, Windforce serisi de ısınmayı öyle ahım şahım engelleyebilen bir seri değil soğutma bloğu itibari ile.

Bekleyebileceğimiz bir senaryo yaz sıcağında ancak kesinlikle normal diyip geçiştirebileceğimiz bir sıcaklık değil. Kasa modeli nedir? Belki UV yaparak da bir nebze sıcaklıklar indirilebilir.

-Kasa mesh yapıda değil ise mesh kasa al.
-Kasa içi hava akışını düzelt.
-İşlemci termal macunu değiştir. Aynı şekilde ekran kartının fakat garanti bitti ise.
-Kasayı hava alacak bir yere koy.
-Oda çok sıcak ise oda sıcaklığına düşür.
-Undervolt yap.

Arkadaşlar ekran kartım ısınan bir seri. Gigabyte RTX 2080 Super Windforce O.C, haliyle yaz sıcağında 84 dereceye yani limite dayanıp frekans kısıyor. Bu durum ekran kartına zarar verir mi? Yoksa tasarımı bu şekilde deyip umarsamayayım mı? İşlemcim de aynı şekilde yazın 80 - 85 dereceyi görüyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kasanızın hava sülkülasyonu nasıl? Yakın zamanda ekran kartına veya işlemciye termal macun değişimi yaptınız mı?

Yazın o sıcaklıklar oldukça doğal. Windforce serisi zaten çok iyi soğutması yoktu galiba, öyle hatırlıyorum. İşlemci içinde doğal olduğunu söyleyebilirim, tabii bu noktada işlemcinin ve işlemci soğutucunun ne olduğuda önemli bir etken.

Ekran kartı hadi neyse de işlemcinin o derecelere çıkması çok saçma o ekran kartının da o dereceyi görmesi için yüksek ayarlarda 2K 4K oyun oynaman lazım ancak bende Zotac 2080 var çift fanlı modeli çoğu oyunda 75-80 geçmiyor 2K çözünürlük yüksek ayarlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı