Çözüldü MSI Z490-A Pro ReSize BAR

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Naturezza

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba MSI 3070 Gaming X Trio kartım var, anakart BIOS sürümüm güncel, ekran kartı için MSI Live Update 6 programını kurup biosuda güncelledim, BIOS'dan yapmam gerek ayarları da belirttiğiniz gibi yaptım fakat aktif olmadı, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1618517055980.png

Çözüm
UEFI/CSM var söylediğiniz ile ilgili, orasıda UEFI seçili ama CSM disabled diye bir kısım yok bulamadım.
Mevcut anakart ayarlarından bir SS aldım.
MSI anakartların BIOS kısmını tam bilmiyorum o yüzden çok kurcalamayalım neyse DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip 465.89 kurabilir misin, sonradan VBIOS'u tekrardan güncelleyip 466.11 kurarsın.
Evet işlemleri yaptım. AMD 3000 serisi işlemci kullanıyorum ve sıkıntısız bir şekilde yaptım. Ekran kartım MSI RTX 3070 Gaming X Trio. MSI Live Update 6'da VBIOS görünmüyordu o yüzden MSI Dragon Center'dan "gelişmiş" sekmesinden yaptım güncellemeyi. RDR 2'yi High Ultra arası ayarlarda oynuyorum. Render resolution 1.500 olarak ayarladım. Saint denis şehrinde yer yer 57-58 FPS'lere düşüyordu. Açık dünyada gezerken 80-85 FPS'nin üzerini görememiştim hiç. Açık dünya da 103 FPS kadar gelişme oldu. Saint Denis'de ise 57-58 gördüğüm noktalarda 65-70 FPS arası değerler aldım. Gerçekten tatmin edici bir deneyim oldu.

Sizinle aynı kartı kullanmaktayım, ben yapamadım, her şeyi eksiksiz yaptım ama aktif olmadı yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Başlangıç seçeneklerinde sadece UEFI olması lazım, legacy+UEFI yerine.

UEFI/CSM var söylediğiniz ile ilgili, orasıda UEFI seçili ama CSM disabled diye bir kısım yok bulamadım.
Mevcut anakart ayarlarından bir SS aldım.

Dosya Ekleri

• MSI_SnapShot.jpeg
    MSI_SnapShot.jpeg
    105,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı