RTX 3000 serisi Gaming notebooklar beklemeye değer mi?

Reuses

Hectopat
Yer
tam 35
Daha fazla  
Öncelikle selam, benzer konular açılmış fakat o zaman kartlar çıkmamıştı yeni bir fikir alışverişi olsun istedim.

Malumunuz "Ampere" serisi ekran kartları tanıtıldı, açıkçası bende bu seriyi bekleyen kervanlardan biriyim, biriydim. Bundan önce aklımda 2070S & 10875H bir notebook almak vardı işimi (oyun, yazılım) fazlası ile görecekti. Bir baktım ki yeni kartların tanıtım tarihi yakın orta segment bir laptop alır yanına da 3070 bir masaüstü bilgisayar alırım dedim. Kartlar tanıtıldı ancak Türkiye fiyatları beni biraz üzdü özellikle de günden güne zam yiyecek kartların böyle piyasaya girmesi. Dedim ki zam yemeden şu laptopu alayım da kurtulayım. Uzun lafın kısası 18.5 bin Türk lirası'na 2070S & 10875H bir alet alacağım, 1080P, en fazla da 2K çözünürlük göreceğim sizce alınır mı yoksa beklemeli miyim? Beklemeye değer mi fiyat açısından?

Fikirleriniz benim için değerli, saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplar masaüstü bilgisayarlara göre aşırı pahalı olduğu için bütçeniz RTX 3000 serisi laptop almaya yetiyorsa ve aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz bence.

Ocak ayında falan çıkar gibi geliyor yeni notebooklar ancak asıl bu konuda siz karar vereceksiniz. Paranız TL ise beklemeyin derim çünkü her gün ne olduğu belli olmuyor. Eğer paranız Dolar, Euro, Altın gibi bir şeyse beklemenizi öneririm.

Ocak ayında falan çıkar gibi geliyor yeni notebooklar ancak asıl bu konuda siz karar vereceksiniz. Paranız TL ise beklemeyin derim çünkü her gün ne olduğu belli olmuyor. Eğer paranız dolar, Euro, altın gibi bir şeyse beklemenizi öneririm.

(Yatırım tavsiyesi değildir) ekle bunu kanka. Halkı kandırıyormuşuz böyle demezsek.

Ocak ayında falan çıkar gibi geliyor yeni notebooklar ancak asıl bu konuda siz karar vereceksiniz. Paranız TL ise beklemeyin derim çünkü her gün ne olduğu belli olmuyor. Eğer paranız dolar, Euro, altın gibi bir şeyse beklemenizi öneririm.

Bende ondan yanayım, normalde bekliyordum ama yatıp kalkıyorum 10 kuruş artıyor yatıp kalkıyorum 10 kuruş artıyor acele etmezsem 3070'li bir notebooku 23 - 25 K'dan aşağıya alamayacakmışım gibi hissediyorum.

Açıkcası kafamı karıştıran da o bütçem şu anda yeter ama çıktığı zaman yeter mi?
Haklısınız. Çıktığı zaman bir bakmışız bütçeniz yetmeyebilir. Üstelik sadece yenileri değil eski laptopların bile fiyatları sürekli artıyor. Son teknoloji takıntınız yoksa(bence bu ekonomik şartlarda olmamalı zaten ama o ayrı konu) RTX 2070 de yeter size çünkü güçsüz bir ekran kartı değil. Piyasanın çoğundan güçlü. Sadece teknoloji fazla hızlı gelişiyor.

Dostum şimdi alabiliyorsan, almalısın bence. Olay sadece döviz kuruyla bitmiyor. Bunun vergisi var, dağıtım masrafı var, 3. parti firmaların kâr marjı için ekledikleri ücret var. Konsollara gelen gümrük vergisi uzaltıldı. Gerisini sen düşün. 1080’li laptoplar bile 18-20 bine satanlar var hâlâ. Yeni ürün çıkınca da eskinin fiyatları düşmüyor. Son karar senin, bu faktörleri düşün. 2070S boru değil sonuçta taş gibi kart.

Büyük ihtimalle RTX 3060 RTX 2070'den daha iyi olacak. Sırf bu yüzden bile bekleme taraftarıyım. RTX 3000 serisi hem teknoloji hem verimlilik anlamında 2000 serisine göre oldukça üstün. Parayı TL olarak tutmazsan zararın en fazla 500-1000TL farkla alırsın diye düşünüyorum. Baktın vergileri iyice arttırdılar Pegasustan Almanya'ya ucuz bilet bulur uluslararası garantisi olan bir markadan istediğin cihazı alır gelirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı