RTX 3000 serisi GPU'lar ile i7 7700K darboğaz yapar mı?

MehmetSengul

Picopat
Yer
C:\BurdaBiryerde
Daha fazla  
Meslek
Web Dev.
Merhaba arkadaşlar, herkese hayırlı günler dilerim. Benim planım 3080 çıkışından itibaren 1 yıl sonra satın almak. Sizce doğru bir hareket mi?

Ekstra olarak RTX-3080 ile RTX-2080 arasındaki fark sizce çok fazla mı? Hemen hemen aynı fiyatta. Teknolojiden geri kalmamak için alınır mı veya oyunlardaki performansı çok mu arttırır?

Bende i7 7700K, 16 GB RAM 3200MHz, Z270 model anakart var. Sizce darboğaz yaşar mıyım 3080 veya 3090 ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkış tarihinden 1 yıl sonra satın alacaksanız bekleyin. Siz alana kadar elbet biri testini yapar sizde incelersiniz. Benim görüşüm bu şekilde.

Oynamak istediğiniz çözünürlüğe göre değişir. 3080 ve 3090 4K için yapılmış kartlar ve ben darboğaz yapabiliceğini düşünüyorum. 3070 alıp 2K seviyesinde rahat oynarsınız.

Merhaba arkadaşlar, herkese hayırlı günler dilerim. Benim planım 3080 çıkışından itibaren 1 yıl sonra satın almak. Sizce doğru bir hareket mi?

Ekstra olarak RTX-3080 ile RTX-2080 arasındaki fark sizce çok fazla mı? Hemen hemen aynı fiyatta. Teknolojiden geri kalmamak için alınır mı veya oyunlardaki performansı çok mu arttırır?

Bende i7 7700K, 16 GB RAM 3200MHz, Z270 model anakart var. Sizce darboğaz yaşar mıyım 3080 veya 3090 ile?
Yani darboğaz yaşar mısınız tam emin değilim ama şunu söylemek istiyorum yani darboğaz yaşasanız bile aynı fiyata daha iyi bir ekran kartı almış olacaksınız ve darboğaz olsa da yüksek fps değerleri alacaksınız. Ayrıca sonradan işlemcinizi de yükseltmeyi planladığınızda kartınız buna hazır bir şekilde sizi bekliyor olacaktır. Yani bir nevi geleceğe yatırım olur. Benim düşüncem bu yönde.

1 Yıl sonra almak hiç ama hiç mantıklı değil. Dolar çok yükselecek, bu gidişi Atatürk bile durduramaz şu an. Elinizde para olduğu an alın. Yoksa seneye 2 katı fiyatına almak zorunda olursunuz. (Yatırım tavsiyesi değildir, benim düşüncemdir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı