RTX 3000 serisi kart performansı

Pozitron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RTX 3000 serisi kullanan arkadaşlar veya Technopat ekibinden bir ricam olacaktı.
Ben oyun dışında işim (siber günvelik uzmanıyım) gereği ve ekran kartını kullanarak çeşitli şifre kırma işlemleri yapmam gerekiyor zaman zaman (penetration testlerinde özellikle),

İsteğim şu ki acaba hashcat veya benzeri bir aracı kullanarak şifre kırma işlemleri sırasında RTX 3000 serisi kartlarda performansda tıpkı madencilikdeki %50 hız düşümü gibi bu tarz işlemlerdede bu hız düşümü etkili oluyor mu?
Sonuçta madencilikle alakam bile yok. Yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bu tarz ekran kartını kullanan işlemlere de sınırlandırma geldi mi?
Rica etsem bunun testini yapabilir misiniz?

Veya bir bilginiz var mı? Madencilikle alakası olmamasına rağmen sonuçta ekran kartını kullanarak şifre kırma işlemleri yapmamız gerekiyor zaman zaman(işlemciye göre çok daha avantajlı)
Eğer bu gibi işlemler içinde hız düşüşü var ise RTX 3000 serisi kartlar yerine AMD'yi tercih etmeyi düşünüyorum.

Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. RTX 3000 serisi kullanan arkadaşlar veya Technopat ekibinden bir ricam olacaktı.
Ben oyun dışında işim (siber güvenlik uzmanıyım) gereği ve ekran kartını kullanarak çeşitli şifre kırma işlemleri yapmam gerekiyor zaman zaman (penetration testlerinde özellikle),

İsteğim şu ki acaba hashcat veya benzeri bir aracı kullanarak şifre kırma işlemleri sırasında RTX 3000 serisi kartlarda performans da tıpkı madencilik de ki %50 hız düşümü gibi bu tarz işlemlerde de bu hız düşümü etkili oluyor mu?
Sonuçta madencilikle alakam bile yok. Yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bu tarz ekran kartını kullanan işlemlere de sınırlandırma geldi mi?
Rica etsem bunun testini yapabilir misiniz?

Veya bir bilginiz var mı? Madencilikle alakası olmamasına rağmen sonuçta ekran kartını kullanarak şifre kırma işlemleri yapmamız gerekiyor zaman zaman(işlemciye göre çok daha avantajlı)
Eğer bu gibi işlemler içinde hız düşüşü var ise RTX 3000 serisi kartlar yerine AMD'yi tercih etmeyi düşünüyorum.

Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.
Kripto para engellemesi sadece Ethereum kapsıyor. Yani sıkıntı etmeyin. Ayrıca sadece bir kripto parayı etkileyen bu ayar daha diğer kripto paralara bile kısıtlama getiremiyor yani size sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı