RTX 3050 6 GB vs RTX 3050 Ti 4 GB Laptop

Bütçe
20000

andykurt

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Hepsiburada üzerinden aşağıdaki laptopu satın almayı düşünüyorum. RTX 3050'nin yenilenen versiyonunda 6 GB VRAM bulunuyor. Yenilenmiş versiyonu sizce RTX 3050 Ti'dan güçlü müdür? İnternette herhangi bir kıyaslama videosunu bulamadım. Şu an her ne kadar oyun oynamasamda ileriye dönük hareket etmek istiyorum.

Muhtemelen Ti halen daha güçlüdür ama ben olsam 6GB olanı tercih ederdim. 4 GB VRAM baya sınırda kalıyor. Tabi baktığınız laptopların diğer bileşenleri de önemli.

Merhaba arkadaşlar, Hepsiburada üzerinden aşağıdaki laptopu satın almayı düşünüyorum. RTX 3050'nin yenilenen versiyonunda 6 GB VRAM bulunuyor. Yenilenmiş versiyonu sizce RTX 3050 Ti'dan güçlü müdür? İnternette herhangi bir kıyaslama videosunu bulamadım. Şu an her ne kadar oyun oynamasamda ileriye dönük hareket etmek istiyorum.

Ben 6 GB olanı tercih ederdim. Şuan RTX 3050 4 GB' a sahibim ve 4 GB cidden sorun yaratıyor.

Hocam 3050'lerde Ti ile arasında 5 6 FPS oynuyor. Çok fark yok yani. Çok incelemesi var YouTube'da. O bütçeye biraz daha ekleyip 3060 bakın derim.

İşlemcisi i7 12. nesil olan RTX 3060 95Wli en uygun laptop şu an 27k şu an. Ryzen 7 6800H RTX 3060 140W var 24.5k fakat mühendislik okuduğum için ağır programlarla çalışacağım için işlemcinin daha güçlü olmasını istiyorum.

4 GB tercih ederim, Ti sonuçta. 16 RAM oldu mu hiçbir sorun olmaz. İleride yetmezse 32 GB RAM yapar devam ederim. Ti her zaman daha iyidir.

YouTube yorumlarında insanlar genelde RTX 3050'in VRAMinden şikayet ediyorlar. Bu modelde VRAM 6 GB o yüzden daha iyi performans verir mi diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı