RTX 3050 8 GB vs RTX 2060 GB

Öncelikle yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen! RTX 2060 da giriş seviyesi bir kart. Hatta çıkarıldığı yıl 2050 adından bir kart çıkmadığı için(Masaüstü) 20 serisi ekran kartlarının en giriş seviyesi bir kartdır.

RTX 2060'da 1920 CUDA çekirdeği, 6 GB GDDR6 bellek bulunuyor ve 1.36 GHz saat hızında çalışıyor buna rağmen RTX 3050'de 2560 CUDA çekirdeği, 8 GB GDDR6 bellek bulunuyor ve 1.55 GHz saat hızında çalışıyor. Bu durumda nasıl oluyor da RTX 2060, RTX 3050'den kat kat iyi olabiliyor?

2019 yılında çıkmış bir kartla 2022'de çıkmış bir kart teknik özellikleri aynı olsa bile içinde barındırdığı teknolojilerle bile yeni kart daha üstün olur. Mesela RTX 3050, 2.nesil ışın izleme, 3.nesil tensör çekirdekleri barındırıyor ve PCI 4.0 destekliyor. RTX 2060'da bunlar yok. Bu bilgiler ile bile RTX 2060 dan daha üstün olduğunu kanıtlıyor. Evet bugün 4050 ya da 4060 çıksa haleflerine göre daha iyi olacaktır.
Ne alaka?
Her yeni olan daha iyi olacak diye bişey yok.
Rx 6500 Rx 5500 den daha kötü o zmn nasıl oluyor böyle bisi?
@Babapro21 nesi komik bunun ?

Yeni olan telefon daha uzun süre desteklenir. Bunu dahiş bilmeyip burda çok bilmiş şekilde insanların dediğine hahaha atarak yorum yapmaktansa biraz kafanı çalıştır.
Asil kafanı sen çalıştır.
Misal Poco F3 daha once çıktı
Poco m3 pro daha yeni cikti
Ama F3 daha cok guncelleme alicak?
Eeee ne mantıksız konuşuyorsun?
Hani yeni cikan daha çok guncelleme alicak diye bişey yok!!

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Bir de ham perf. Diyor🤣🤣
DLSS teknolojisi 2060 da yok mu?
3050'nin alacağı guncellemelerin hepsini.
2060 da alicak?
Eee ne bos yapiyonuz.

Hocam nerenizle okudunuz merak ediyorum gerçekten? DLSS ve RTX 2060'da yok dediğimi hatırlamıyorum. Ancak RTX 2060'ın güncelleme desteğinin RTX 3050'den önce kesileceği kesin. Zahmet edip daha eski kartlara bakar isen bir önceki neslin güncelleme desteğinin daha erken kesildiğini görürsün. Yongaların üretim teknolojisi gereği de RTX ve DLSS performansına gelecek iyileştirmelerin 3000 serisinde daha verimli olacağı aşikar. Okuduğunuzu anlamak için başka yerleriniz yerine kafanızdakini kullanmayı tercih edin. Yazarken de üslup takının.

Profiline az baktım, tüm gönderilerin altında ergenliğini ve toplumdan aslında dışlanmış birisi olduğu güzel belli ediyorsun. Ukalalığını elinden hiç indirmemişsin, terbiye ve görgü kurallarından yoksun olduğun aşikar. Moderatör arkadaşlarında biz noktalama hatası yaptığımızda uyarı cezası atıp senin gibi hem edep bilmeyen hem de yazım kurallarından haberdar olmayan bir mahlukatı 1 yıldır es geçmiş olmaları da onların ayıbı.
Posta dönmeyeceğim, kalan arkadaşlara başarılar.

Son düzenleme:
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Bide ham perf. diyo🤣🤣
Dlss teknolojisi 2060 da yok mu?
3050 nin alacağı guncellemelerin hepsini
2060 da alicak?
Eee ne bos yapiyonuz.

Sen hic telefon üreticilerinin bile guncelleme verirken cop gibi guce sahip F/p telefonlarina mi daha çok guncelleme verir yoksa ondan %15-20 daha çok perf. Gosteren telefona mı?
Rtx 3050 Tr gibi düşük alim gücüne sahip ulkeler icin çıkmış Ekran Kartıdır.
Senin muq dedigin kart onlara cop gibi gelir...
2060 3 senelik 1 kart ve rtx 3050 daha fazla güncelleme alıcak apple gibi düşün sonraki model hep daha fazla güncelleme alır

2060 3 senelik 1 kart ve rtx 3050 daha fazla güncelleme alıcak apple gibi düşün sonraki model hep daha fazla güncelleme alır
Apple gibi niye dusuneyim Apple sadece tek model üretiyor hepsinin gucu ayni ve her sene geliştiriyor.
Asıl Nvidia yi Xiaomi veya Poco gibi düşün bazen amiral gemisi telefonlar bazen diğer ozelliklerinden kisilip telefonun cipini ust seviye koydular (X3 Pro mesela)
Yani bazen f/p koyabiliyir aynı 3050 gibi.

Gücü çöp gibi (2060 a nazaran) ve sence Nvidia bu fakir kartina 2060 dan daha mı çok güncelleme verecek🤣
( Bakın fakir kelimesini şu anlamda diyorum
TR gibi alım gücü düşük ulkeler için yapılmış Bir kart Ama adamlara gore bu kart çöp!!! )

Sence bu adamlar bu çöp karta bu kdr guncelleme verir mi??
poco m3 pro gibi düşün daha yeni çıkmış fakat 1 guncellem daha ya alir ya almaz.
ama Poco F3 2-3 hatta daha fazla güncelleme alicak 1.5-2 yil önce çıkmasına rağmen!!!

Eeeee o zmn???
Hocam nerenizle okudunuz merak ediyorum gerçekten? DLSS ve RTX 2060'da yok dediğimi hatırlamıyorum. Ancak RTX 2060'ın güncelleme desteğinin RTX 3050'den önce kesileceği kesin. Zahmet edip daha eski kartlara bakar isen bir önceki neslin güncelleme desteğinin daha erken kesildiğini görürsün. Yongaların üretim teknolojisi gereği de RTX ve DLSS performansına gelecek iyileştirmelerin 3000 serisinde daha verimli olacağı aşikar. Okuduğunuzu anlamak için başka yerleriniz yerine kafanızdakini kullanmayı tercih edin. Yazarken de üslup takının.

Profiline az baktım, tüm gönderilerin altında ergenliğini ve toplumdan aslında dışlanmış birisi olduğu güzel belli ediyorsun. Ukalalığını elinden hiç indirmemişsin, terbiye ve görgü kurallarından yoksun olduğun aşikar. Moderatör arkadaşlarında biz noktalama hatası yaptığımızda uyarı cezası atıp senin gibi hem edep bilmeyen hem de yazım kurallarından haberdar olmayan bir mahlukatı 1 yıldır es geçmiş olmaları da onların ayıbı.
Posta dönmeyeceğim, kalan arkadaşlara başarılar.

Uzun vadede RTX 3050'nin hem sürücü konusunda hem de RTX ve DLSS teknoloji konularında artıları olur gibi. Ancak ham performans olarak RTX 2060 halihazırda daha güçlü.

Evet hocam yazıyı siz başka bir yerinizle yazıyorsunuz belli oldu.🤣🤣🤣
Bir de yazmadım diyerek yalan söylüyorsunuz.
Ha belki kafatasının içinde Bir nöron bile yoksa bilemem.
(BilimAdamlarına söyleme sakın ha seni incelemeye gelirler nasıl bunca sene...) Neyse.
Ve NVIDIA konusunu güncelleme konusunu;
Başka arkadaşa attığımı sana atacağım çünkü değmezsin hadi onu geçtim kafatasının ici bos olduğu için anlamzsin ve anca çok bilmiş gibi yorum yapacaksın 🤣 neyse atayım;

Apple gibi niye dusuneyim Apple sadece tek model üretiyor hepsinin gucu ayni ve her sene geliştiriyor.
Asıl NVIDIA'yi Xiaomi veya POCO gibi düşün bazen amiral gemisi telefonlar bazen diğer ozelliklerinden kisilip telefonun cipini ust seviye koydular (X3 Pro mesela)
Yani bazen F/P koyabiliyir aynı 3050 gibi.

Gücü çöp gibi (2060'a nazaran) ve sence NVIDIA bu fakir kartina 2060'dan daha mı çok güncelleme verecek🤣
( Bakın fakir kelimesini şu anlamda diyorum
TR gibi alım gücü düşük ulkeler için yapılmış Bir kart Ama adamlara gore bu kart çöp! )

Sence bu adamlar bu çöp karta bu kdr guncelleme verir mi?
POCO M3 Pro gibi düşün daha yeni çıkmış fakat 1 guncellem daha ya alir ya almaz.
Ama POCO F3 2-3 hatta daha fazla güncelleme alicak 1.5-2 yil önce çıkmasına rağmen!

Eeeee o zaman?

Başka bir şey demiyorum.

Yav zaten bende 2060 yok yani niye savunayim ki bu kadar?
Ama bilip bilmeden boş boş konuşmanız zoruma gidiyor ya da boş ver kime anlatıyorum ki!

Son düzenleme:
Yapıcı eleştiri yapalım lütfen! Başlık konusu RTX 2060 vs RTX 3050 ne ara konu cep telefonu ve AMD'ye geldi. Soruyu soran arkadaş uzun lafın kısası kağıt üzerinde RTX 3050, RTX 2060'a oranla daha iyi.

Yapıcı eleştiri yapalım lütfen! Başlık konusu RTX 2060 vs RTX 3050 ne ara konu cep telefonu ve AMD'ye geldi. Soruyu soran arkadaş uzun lafın kısası kağıt üzerinde RTX 3050, RTX 2060'a oranla daha iyi.
Ama işte kağıt üzerindeki ozelliklerin bi ise yaramadığını da anlamış olduk.
adadaki Perf. farki hem saf güç hem de Dlss de %10-15 arasinda bi fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam o kanala güvenmenizi önermem. Açıkçası insanlar yurt dışı olan HER kanalı neden net kaynak olarak görüyor anlamıyorum. Daha adı sanı belli değil her yerden sponsorluk almış.

Geri
Yukarı