RTX 3050 eskisinden daha az FPS veriyor

blackweather

Hectopat
2 ay önce ASUS TUF FX506hc almıştım.
FurMark'ta ve başka test programlarında 80 FPS verirdi. 1 hafta önce servise vermiştim, format vb atıldı, 50 FPS vermeye başladı.
Güncellemeleri sürücüleri vb. yükledim.
Servis elemanı ekran kartını mı değiştirdi anlamadım ki.
Yoksa sorun Intel grafik kartının ekrana bağlı olması mı? Bir türlü hariciye bağlayamadım. Eskiden şarjdan çektiğimde Intel'e geçerdi ve 1-2 sn için ekran kararırdı. Artık hep Intel'de galiba ve şarjdan çekince ekranda kararma falan olmuyor.

iGPU kapalı

dsfsdfdsfsd.PNG

2 ay önce ASUS TUF FX506hc almıştım.
FurMark'ta ve başka test programlarında 80 FPS verirdi. 1 hafta önce servise vermiştim, format vb atıldı, 50 FPS vermeye başladı.
Güncellemeleri sürücüleri vb. yükledim.
Servis elemanı ekran kartını mı değiştirdi anlamadım ki.
Yoksa sorun Intel grafik kartının ekrana bağlı olması mı? Bir türlü hariciye bağlayamadım. Eskiden şarjdan çektiğimde Intel'e geçerdi ve 1-2 sn için ekran kararırdı. Artık hep Intel'de galiba ve şarjdan çekince ekranda kararma falan olmuyor.

iGPU kapalı.

Eki Görüntüle 1185311

Kabloyu yanlış yere takmış olabilirsin aynı sorunu yaşamıştım cahillikten aşağıya doğru bak başka giriş var mı diye.

Nvidia denetim masasında oyun için kullanılacak GPU ne seçili ? Başka bir çözüm olarak Windows sürümünüzü güncelleyebilirsiniz.

Kusura bakma masaüstü olarak düşünmüşüm.

Sorun yok, masaüstündeyken yaşamıştım aynısını :)

NVIDIA denetim masasında oyun için kullanılacak GPU ne seçili? Başka bir çözüm olarak Windows sürümünüzü güncelleyebilirsiniz.

RTX'i seçtim ama şöyle bir bildirim veriyor. Windows 10 kullanıyorum şu anda. Windows ayarlarından da RTX'i seçtim.
hfghfg565756.PNG

Ekran RTX'e bağlanabiliyor mu? Laptop için. Eskiden nasıldı tam hatırlamıyorum çünkü.
@Ray Kurzweil @Average Turko hocam sizlerinki nasıl?
FurMark'ta 1080p de kaç FPS alıyorsunuz ve sizin ekranınız Intel'e mi bağlı yoksa RTX mi?

Son düzenleme:
Sorun yok, masaüstündeyken yaşamıştım aynısını :)

RTX'i seçtim ama şöyle bir bildirim veriyor. Windows 10 kullanıyorum şu anda. Windows ayarlarından da RTX'i seçtim. Eki Görüntüle 1185325
Ekran RTX'e bağlanabiliyor mu? Laptop için. Eskiden nasıldı tam hatırlamıyorum çünkü.
@Ray Kurzweil @Average Turko hocam sizlerinki nasıl?
FurMark'ta 1080p de kaç FPS alıyorsunuz ve sizin ekranınız Intel'e mi bağlı yoksa RTX mi?
Ekranlar Intel'e bağlı tüm modellerde. Direkt GPU'dan görüntü almak için ya harici monitöre bağlamak lazım ya da MUX switch olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı