RTX 3050 grafik donanımı bulamadı hatası

Fotoğraf atabilir misin?
Tabi
IMG_20221201_042140.jpg
IMG_20221201_042139.jpg
IMG_20221201_042137.jpg
IMG_20221201_042242.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20221201_042136.jpg
    IMG_20221201_042136.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 18
Çözüldü: RTX 3050 Ti laptop sürücüsünü kurarken "Uyumlu grafik donanımı bulunamadı" hatası bu konunun sahibi de aynı sorunu yaşamış. Pili çıkarıp prizden de çekin sonra geri takın bir.

Şimdi şu şekilde ben içini açıp kontrol ettim birazcık statik elektrik muhabbetleri içinde ilk önce pili anakarttan ayırdım sonra işlemlerimi yaptım. Güç tusuna basılı tutarak da elektriği boşalttım hatta bir 10 dakıkadan fazla güçsüz kaldı diyebilirim. Attığınız linkte kişi evet o şekilde yapmış ama şanslı diyelim. Diğer arkadaşta güncelleme ile yapmış. Bana ikisi de işlemedi açıkçası.

Devre üzerinde bir lehim patlamışta olabilir, eski bilgisayarımda başıma gelmişti çatlak lehimden dolayı ekran kartı düzenli gidip geliyordu sonra bağlantıyı tamamen kesti, bir süre RDNA2'li 6900HX'in şahane dahili grafik performansını deneyimlememe de vesile oldu. Garanti var ise dediğin şeyi ancak anakart değişimi ile çözebilirsiniz, şayet dediğim ihtimal doğru ise.

Devre üzerinde bir lehim patlamışta olabilir, eski bilgisayarımda başıma gelmişti çatlak lehimden dolayı ekran kartı düzenli gidip geliyordu sonra bağlantıyı tamamen kesti, bir süre RDNA2'li 6900HX'in şahane dahili grafik performansını deneyimlememe de vesile oldu. Garanti var ise dediğin şeyi ancak anakart değişimi ile çözebilirsiniz, şayet dediğim ihtimal doğru ise.
laptop daha çok yeni ve garantisi var evet ama yeni olduğu için bu dediğiniz sorun olacagını pek düşünemiyorum en son çare tabi garantiye vermek olacaktır.

laptop daha çok yeni ve garantisi var evet ama yeni olduğu için bu dediğiniz sorun olacagını pek düşünemiyorum en son çare tabi garantiye vermek olacaktır.
Benim sorunum 70 bin lira verdiğim bilgisayarımın ilk gününde çıkmıştı zaten, hatalı basılmış karttan kaynaklanıyordu. O yüzden belki düşünebilirsin

Benim sorunum 70 bin lira verdiğim bilgisayarımın ilk gününde çıkmıştı zaten, hatalı basılmış karttan kaynaklanıyordu. O yüzden belki düşünebilirsin.

Zaten birkaç gün içerisinde düzelmezse bu sorun aldığım yere götürüp garanti işlemlerini başlatacağım. Üstüne ürün bir de yurt dışından alınma. 😂

Geri
Yukarı