RTX 3050 i5 11300 Sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Echoriat

Centipat
Daha fazla  
Oyunlarda düşük FPS aldığımı düşünüyorum. Örneğin, FIFA 22 Full ayarlarda izlediğim bir videoda 155 FPS alıyor ama ben 54 FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir? Bunu nasıl düzeltebilir?
Sistem: RTX 3050 4 GB.
Intel i5 11300.
8 GB RAM.
512 GB Samsung SSD.

İzlediğin videoyu da paylaşır mısın? İşlemci farklı, RAM 2x8 çift kanal olabilir videodaki sistemde. Ayrıca dizüstü RTX 3000 serisinde aynı ekran kartının birden fazla versiyonu ve güç limiti var. 45W ile 80W olan ekran kartı aynı sonucu veremiyor doğal olarak. Ekran kartı karşılaştırırken TDP değerine de bakmak gerekiyor.

Muhtemelen NVIDIA Denetim Masası ayarlarınızdan kaynaklanıyor. NVIDIA Denetim Masası'nın varsayılan güç ayarı optimum güç olur. Onu maksimum performans yapıp tekrar dener misiniz?
Ekran Alıntısı.PNG

Yüksek performans moduna al intel, nvidia ve pil ayarlarından. Onboard kullanmasın onu da kontrol et.
Hep böyle zaten buna rağmen fpste sıkıntı var
Muhtemelen NVIDIA Denetim Masası ayarlarınızdan kaynaklanıyor. NVIDIA Denetim Masası'nın varsayılan güç ayarı optimum güç olur. Onu maksimum performans yapıp tekrar dener misiniz?Eki Görüntüle 1269569
İzlediğin videoyu da paylaşır mısın? İşlemci farklı, RAM 2x8 çift kanal olabilir videodaki sistemde. Ayrıca dizüstü RTX 3000 serisinde aynı ekran kartının birden fazla versiyonu ve güç limiti var. 45W ile 80W olan ekran kartı aynı sonucu veremiyor doğal olarak. Ekran kartı karşılaştırırken TDP değerine de bakmak gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı