RTX 3050 laptop 80W'a çıkmadı

Ekran kartı belleğinin ne kadar kullanıldığı ile alakalı bir durum değil. Yanlış bilgilendirme yapmayın.

Bazı oyunlar işlemciye yüklenirler ekran kartına değil. dB sadece ekran kartı odaklı çalışmıyor. Gerektiğinde belirttiğiniz +15W gücü işlemciye verebiliyor. Bu yüzden işlemcinin güç tüketim değerlerini öğrenirseniz daha net bir sonuca varabiliriz.

Beceremedim nasıl yapılacağını yanlışlıkla çok fazla strest testi yaptım. Buraya program adı yazarsanız yarın gün içinde bilgilendirebilirim eğer erken dönersem.

Hmm bendeki ASUS da tgp 115W yazıyor fakat 80 üstü görmedim test programların da yaza biz test yapmayı tam olarak bilmiyoruz.

Bendeki 3050 Ti 80W + 15 DB'den geliyor kalan 20Watt'ı Armoury creator nereden gösteriyor bilmiyorum.

Siz de MUX Switch var ise kapatıp deneyin derim.

Abra kullananlar daha iyi yorum yapabilir.

MUX Switch dediğiniz 2 ekran kartı olması ve birini seçebilmek sanırım. Bende 2tan var biri RTX 3050 biri Intel UHD grafik. Peki MUX Switch'i nasıl kapatıyoruz?

Oyundayken MSI Afterburner ile gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartının enerji tüketimini nasıl gözlemliyordunuz?
@SpaceForYou

GeForce Experience. Yarın test edip iletirim.
Oyundayken MSI Afterburner ile gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartının enerji tüketimini nasıl gözlemliyordunuz?
@SpaceForYou

Anca oyuna girip değerleri gözlemleyebildim. Sea of Thieves de mythical grafiklerde açtım. Videoyu şuraya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Radeon RX 5500M 60W da takılı kalma gibi sorunları olduğunu söylemiştin. Galiba öyle.

Son düzenleme:
Bu markayla alakası yok ama bende hala 84 w üstüne çıkamadım

Cyberpunk 2077 yükledim denemek için ayarları ultra yapıyorum dlls vs hepsini açıyorum 20 25 FPS arası veriyor gpu kullanımı %99 gösteriyor gpu güç tüketimi 84 üstüne çıkmıyor CPU kullanımı da %30 %40 gösteriyor

Monster kontrol merkezinden Watt değerlerini kontrol eder misiniz?
1634584510772.png

1634584521120.png

Bu markayla alakası yok ama bende hala 84 W üstüne çıkamadım.

Cyberpunk 2077 yükledim denemek için ayarları Ultra yapıyorum dlls vs hepsini açıyorum 20 25 FPS arası veriyor GPU kullanımı %99 gösteriyor GPU güç tüketimi 84 üstüne çıkmıyor CPU kullanımı da %30 %40 gösteriyor.

Galiba o değerlere OC yapınca çıkıyor. Çünkü sayfasında en yüksek grafik gücü; 80Watt + 15 Watt dB 2.0) yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı