RTX 3050 Laptop FPS nasıl yükseltilir?

İşletim sistemi
Windows 11

MrLiberna

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600H
RTX 3050 Mobile
16 GB Ram 3200 MHZ
RAM
3200 mhz 16 gb
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
5600h
1670330958417.png
1670331330437.png

FPS'i nasıl yükseltebilirim 250 civarlarına?

Eğer ki işlemciniz ekran kartınıza oranla aşırı güçlü değil ise Valorant'ta grafikleri düşürmek sistemi yersiz darboğaz ve FPS düşüşlerine itiyor.

1) FPS değerin normal,

2) Laptop ekranının yenileme hızı 250 civarı değil tahminimce. 144'tür diye düşünüyorum. 250 yapsan ne değişecek 240-250 Hz ekran olmadan?
monitörüm var 240 hz

Hocam fps gayet normal.

Ayarları orta yada ultra olarak değiştirin.

Eğer ki işlemciniz ekran kartınıza oranla aşırı güçlü değil ise Valorant'ta grafikleri düşürmek sistemi yersiz darboğaz ve FPS düşüşlerine itiyor.
Passmark sonucuna göre 5600h tekli çekirdek performansında 3000 skora sahip. Bu skora sahio işlemciler rtx 3050 ile 350 400 fps alabiliyor. Benim alamama sebebim işlemci ısındığı için tam performans gösterememesi mi ?

monitörüm var 240 hz
Laptop işlemcileri çok kuvvetli olmuyor genelde. Valorant da işlemci odaklı bir oyun daha çok. O yüzden 240-250 alman pek mümkün değil. Çözünürlüğünü 1600x900, 1366x768 yapmayı deneyebilirsin. Kalan ayarların zaten düşükte.

Passmark sonucuna göre 5600h tekli çekirdek performansında 3000 skora sahip. Bu skora sahio işlemciler rtx 3050 ile 350 400 fps alabiliyor. Benim alamama sebebim işlemci ısındığı için tam performans gösterememesi mi ?
İşlemci sıcaklığında anormal bir durum yok. Throttle yiyecek sıcaklığa ulaşmamış daha. 5800H bile 350-400 FPS alamıyor, hem de 3050Ti ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop işlemcileri çok kuvvetli olmuyor genelde. Valorant da işlemci odaklı bir oyun daha çok. O yüzden 240-250 alman pek mümkün değil. Çözünürlüğünü 1600x900, 1366x768 yapmayı deneyebilirsin. Kalan ayarların zaten düşükte.

İşlemci sıcaklığında anormal bir durum yok. Throttle yiyecek sıcaklığa ulaşmamış daha.
Fakat passmark sonucuna göre işlemci gerek tek gerek çoklu performans teslerinde yüksek değerler elde ediyor. Aynı değerleri bir masaüstü pc işlemcisi aldığında rtx 3050 ile birlikte 350 400 fps verebiliyor. Burada beni 200 fps'de tutan şeyin ısı veya farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum

Fakat passmark sonucuna göre işlemci gerek tek gerek çoklu performans teslerinde yüksek değerler elde ediyor. Aynı değerleri bir masaüstü pc işlemcisi aldığında rtx 3050 ile birlikte 350 400 fps verebiliyor. Burada beni 200 fps'de tutan şeyin ısı veya farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum
Laptop olmasından kaynaklı diye düşünüyorum ben. Yukarıda attığım videoya bak bir istersen.

Laptop olmasından kaynaklı diye düşünüyorum ben. Yukarıda attığım videoya bak bir istersen.
İzledim videoyu evet laptop olmasından kaynaklanması kesin. Ama teknik açıklamasını merak ediyorum. Teknik açıklamasını yapabilicek birisi var mı ?

İzledim videoyu evet laptop olmasından kaynaklanması kesin. Ama teknik açıklamasını merak ediyorum. Teknik açıklamasını yapabilicek birisi var mı ?
Laptop işlemcilerinin çektiği güç ile masaüstü işlemcisinin çektiği güç aynı olmayabilir. Birinin TDP değeri daha yüksek, diğerinin daha düşük olabilir. İşlemciler açısından TDP değerleri arasında uçurum yok yine de ama GPU TDP değerleri masaüstünden bariz bir şekilde daha düşük oluyor. Daha az güç çekince de daha az performans veriyorlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı