RTX 3050 Laptop FPS nasıl yükseltilir?

İşletim sistemi
Windows 11
Şarja takılı.
Nvidia Control Panel'den 3d ayarlarını kalite yerine dengeliye çekin. Bu biraz artış sağlayacaktır. Bunun dışında pil seçeneklerinden en yüksek performans'ı seçin. pil gücünde oynadığınız zamanlarda bilgisayarınızı pil tasarrufu moduna almayın. Bunun dışında aklıma başka bir şey gelmiyor.

Nvidia Control Panel'den 3d ayarlarını kalite yerine dengeliye çekin. Bu biraz artış sağlayacaktır. Bunun dışında pil seçeneklerinden en yüksek performans'ı seçin. pil gücünde oynadığınız zamanlarda bilgisayarınızı pil tasarrufu moduna almayın. Bunun dışında aklıma başka bir şey gelmiyor.
Dediklerinizi denemiştim hocam. Teşekkür ederim.

Tahminim passmark sonucu fps gibi anlık değil belirli bir sürenin test sonucu. Ama oyundaki fps'e gelince iş sıcaklıktan dolayı işlemci içerisinde bazı çekirdekler kapanıyor yada eco moda geçme gibi bir durum söz konusu. Akşam tüm çekirdeklerin verileri ile video atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@pwleredal @partylikeits1941 @Mr. DarkTech

Sorunu tekrarlıyorum GTX 1650'nin 300 fps aldığı yerde ben neden 160-220 arasındayım.
Ve şöyle bir şey farkettim, CPU-Z'den işlemciyi teste soktuğum zaman çektiği güç 60W ama GPU ile birlikte teste soktuğumda veya oyunda iken yani RTX 3050 60W çektiği durumlarda işlemcinin çektiği güç 30'a düşüyor. MHZ olarak bir değişiklik olmamasına hatta stabil olmasına rağmen performansımı etkileyen şey bumu ?

Yorumunuz nedir ?

@pwleredal

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı