RTX 3050 laptop günümüz oyunlarını rahat oynatır mı?

Deepcx

Kilopat
Ben yorum yazana kadar pek çok cevap gelmiş ama yine de yazayım.

Ultra veya yüksek ayar takıntınız yoksa ayarlara bağlı olarak gayet akıcı bir deneyim yaşatacaktır diye düşünüyorum, bazı oyunlarda DLSS desteği olması da ayrı bir avantaj. Fakat ileriye dönük bir model olmaz haberiniz olsun. Gerek RAM, gerek ekran kartı VRAM'i ileride yetersiz kalacaktır. RAM yine değiştirilebilir fakat elinizdeki 2x4 RAM işlevsiz kalır, haricen 2x8 GB yapmanız, yani tamamen baştan para vermeniz gerekir. Yine de şu anki haliyle 2 sene kadar gideri var diye düşünüyorum.

MechaAti

Decapat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Ben yorum yazana kadar pek çok cevap gelmiş ama yine de yazayım.

Ultra veya yüksek ayar takıntınız yoksa ayarlara bağlı olarak gayet akıcı bir deneyim yaşatacaktır diye düşünüyorum, bazı oyunlarda DLSS desteği olması da ayrı bir avantaj. Fakat ileriye dönük bir model olmaz haberiniz olsun. Gerek RAM, gerek ekran kartı VRAM'i, ileride yetersiz kalacaktır. RAM yine değiştirilebilir fakat elinizdeki 2x4 RAM işlevsiz kalır, haricen 2x8 GB yapmanız, yani tamamen baştan para vermeniz gerekir. Yine de şu anki haliyle 2 sene kadar gideri var diye düşünüyorum.
Hocam bu kartta tek sorun VRAM.
Bu arada bence bazı oyunlarda Max ayar oynatır.

Yani Valorant, fortnite, Minecraft falan...

Ama yeni çıkan GoW, RDR2 gibi bazı oyunlarda anlık olarak Med oynatır. DLSS açık Med iyi oynatır. Med-low arası akıcı oynatır.

Önümüzdeki senelerde çıkacak oyunlarda Low oynatır.

Yukarı