Çözüldü RTX 3050 laptopta V-Sync kapalı olmasına rağmen 60 FPS sınırı var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu arada o WhisperMode bayağı işe yarıyor. Bende de G15 var rekabetçi oyunlar hariç diğer tüm oyunları 60'a sabitliyorum hem akıcı hem de nispeten daha az ısınan bir durum oluşuyor.
Mesela Metro Exodus da 120 Hz açık yüksek ayarlarda 90 93 dereceleri görürken 60'a sabitlediğimde 85'i geçmedi. Ortalama 75 85 arasıydı. Kısaca işe yarayan bir mod denenmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada o WhisperMode bayağı işe yarıyor. Bende de G15 var rekabetçi oyunlar hariç diğer tüm oyunları 60'a sabitliyorum hem akıcı hem de nispeten daha az ısınan bir durum oluşuyor.
Mesela Metro Exodus da 120 Hz açık yüksek ayarlarda 90 93 dereceleri görürken 60'a sabitlediğimde 85'i geçmedi. Ortalama 75 85 arasıydı. Kısaca işe yarayan bir mod denenmeli.

Hocam hikayeli oyun 300FPS olsa ne olur 60a sabitlemek mantıkli gereksiz ısıdan kurtulursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

60 FPS oyun oynamak icin 120Hz ekranlı oyun PC'si almanın bir mantığı yok. Sıcaklığı düşürmek istiyorsanız işlemci Turbo bosstunu kapatın. Güçlü bir işlemciniz varsa FPS kaybı yaşamadan 20 derece sıcaklık düşürmüş olursunuz. 60FPS ile daha üstünün farkı bariz belli oluyor, bir kere 144Hz de oynandıktan sonra 60FPS kasıyor gibi görünüyor ve şahsen bana hiç keyif vermiyor.

60 FPS oyun oynamak icin 120Hz ekranlı oyun PC'si almanın bir mantığı yok. Sıcaklığı düşürmek istiyorsanız işlemci Turbo bosstunu kapatın. Güçlü bir işlemciniz varsa FPS kaybı yaşamadan 20 derece sıcaklık düşürmüş olursunuz. 60FPS ile daha üstünün farkı bariz belli oluyor, bir kere 144Hz de oynandıktan sonra 60FPS kasıyor gibi görünüyor ve şahsen bana hiç keyif vermiyor.

Hocam rekabetci oyunlar icin gecerli bu hikayeli oyunlar şahsen 30FPS sabitse bile oynanır (ya da ben fakirim sadece)

Hocam rekabetci oyunlar icin gecerli bu hikayeli oyunlar şahsen 30FPS sabitse bile oynanır (ya da ben fakirim sadece)

30 FPS'de oynayabilirsin 60FPS'de. Benim bahsettiğim akıcı oynamak. 60 FPS oynayınca çok göze takılmıyor ama WhisperMode'yi kapatıp daha ust FPS'leri gördükten sonra WhisperMode'yi açıp 60FPS'e düşürünce oyunun kastığını hissediyorsun ve keyif vermiyor. 120Hz monitör varsa kullanacaksın mezara götürecek halimiz yok. Ryzen 7 4800H işlemcim var Turbo Boost açıkken oyunda 85 dereceyi gorebiliyorken Turbo Boost'u kapattığımda 70 dereceyi geçmiyor ve 100+FPS oynuyorum.

bende aynı şeyleri söylüyorum ya işte :) bende işlemci r5 5600h turbo nasıl kapatılıyor ya da kapatılıyor mu bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı