RTX 3050 laptopta Valorant kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Dostum bir sen cevap versen artık? Konu sahibisin adam senin yerine konuşuyor yardımcı olamıyorum.

Anlık olarak mı 30 FPS'e düşüyorsun? Yoksa oyunun ilerleyen dakikalarında mı 30 FPS devam ediyorsun?

120 FPS de kafamı adama çeviriyorum 30 FPS'ye düşüyor 5 saniye sonra 120 FPS'ye çıkıyor.

8 GB RAM ve disk yüzünden, sürücülerin güncel, ısın normal, ekran kartı kullanım yüzdelerin ne?

Maalesef MSI Afterburner Valorant da çalışmıyor nasıl görebilirim?

Son düzenleme:
Hemen bakıyorum.

RTX 3050 4 GB 60W %11 kunlanılıyor. UHD ise %55 de.

@Wilfaelor

60W gerçekten düşük bir değer, zaten güçlü olmayan 3050 kartını da göz önünde bulundurursak bu droplar maalesef normal. 5 saniye bile olsa fark etmez, çözümü söylüyorum;

Çift kanal 16 GB RAM'e geçmelisin, 8 GB ek bir RAM çok ucuz, 450 lira fiyatında. Ayrıca onun üzerine OEM (fabrika çıkışlı donanım demek) diskin yerine okuma hızı daha iyi olan M.2 SSD takmalısın, bu en azından cihaza nefes aldıracaktır.

Çokta gerekmiyor ama cihazının içini temizletip, temiz bir format atıp W11 22H2 sürümünü de bu işlemlerden sonra kurarsan hiçbir şekilde drop yemeyeceğine emin olabilirsin.

Artık tarayıcılar bile 1.5 2 GB RAM tüketiyor günümüzde, 16 GB minimum oldu artık.

60W gerçekten düşük bir değer, zaten güçlü olmayan 3050 kartını da göz önünde bulundurursak bu droplar maalesef normal. 5 saniye bile olsa fark etmez, çözümü söylüyorum;

Çift kanal 16 GB RAM'e geçmelisin, 8 GB ek bir RAM çok ucuz, 450 lira fiyatında. Ayrıca onun üzerine OEM (fabrika çıkışlı donanım demek) diskin yerine okuma hızı daha iyi olan M.2 SSD takmalısın, bu en azından cihaza nefes aldıracaktır.

Çok da gerekmiyor ama cihazının içini temizletip, temiz bir format atıp W11 22H2 sürümünü de bu işlemlerden sonra kurarsan hiçbir şekilde drop yemeyeceğine emin olabilirsin.

Artık tarayıcılar bile 1.5 2 GB RAM tüketiyor günümüzde, 16 GB minimum oldu artık.

Peki 8 +16 toplam 24 yapsam ve Windows 11 geçmem bence kötü.

Geri
Yukarı