RTX 3050 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

beshN

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynarken en düşük ayarlarda FPS'min 150'lere kadar düştüğünü görüyorum arkada sadece Discord açık olduğu halde. Aynı anda 1650 ile oynayan arkadaşım 250-300 FPS alabiliyor. Neden böyle? Bilen var mı?
Benim sistem: R5 3600 +16 GB RAM.
Arkadaşımın sistem: R5 3500X +8 GB RAM.

Arkadaşını ile oyun ayarlarınız birebir aynı mı? Arkadaşınız kasada kaç tane soğutucu fan kullanıyor? RAM'ların çalışma frekansları ne? O kadar çok faktör var ki dostum :) mesela arka planda kaç tane 3. part uygulama çalışıyor daha uzar gider.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşını ile oyun ayarlarınız birebir aynı mı? Arkadaşınız kasada kaç tane soğutucu fan kullanıyor? RAM'ların çalışma frekansları ne? O kadar çok faktör var ki dostum :) mesela arka planda kaç tane 3. part uygulama çalışıyor daha uzar gider.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arka planda hiçbir uygulama çalışmıyor. RAM frekansı yanlış hatırlamıyorsam 2666MHz idi. Ve kasamın ısındığını düşünmüyorum genel olarak.

RAM frekansın düşük olabilir, CPB kapalı olabilir. 3500X genel olarak 3600'den bir tık daha iyi rekabetçi performansı verebiliyor tabii tek kanal RAM kullanmadığın için senin daha iyi FPS alman gerekir. Ekran kartı önemli değil burada, 1050 Ti da kullansan aynı FPS'i alacaktın.

Ryzen 3300X ve 2x8 GB 3600Mhz RAM'ler ile ben de 250-300 FPS rahat alıyorum.

Hocam RAM'lerim normalde 3200MHz fakat 2666MHz de çalışıyor bilerek dokunmadım yanlış bir şey yaparım diye ,bir de CPB nedir?

2666 MHZ ile işlemcini kısıtlamış oluyorsun. Şuan 2666 ile kullanmanda hiç bir mantık yok. Ryzen 3000 MHZ ve üzerini tavsiye ediyor bu işlemcide zaten.

Bence FPS burada bile az benim 8. nesil u işlemcim bile 140FPS alıyor.

Geri
Yukarı