RTX 3050 sistem Valorant 80-90 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

m1cope

Kilopat
RAM
8 gb
Ekran kartı
RTX 3050
Benim bilgisayar bu

Valorant'ta fotodaki ayarlarla 80-90 civarı FPS alıyorum. Normal mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    605,3 KB · Görüntüleme: 47
Driver güncel. Bios'u bilmiyorum maalesef. Nereden bakabilirim?
Hocam bir de grafikleri düşük kullanmanıza gerek yok her zaman düşük ayar = fazla fps demek değil ekran kartınız gayet yeterli oyun için.

Bana da öyle geliyor ama her şeyi düşüğü almama rağmen durum bu. Ekran 144 hz ama anlamadım sorunu.
Hocam oyundayken cpu kullanımına bakma şansınız var mı?

Şöyle bir olay var, bilgisayarlar valorant için yüksek kaldığından bir de valorant genel olarak işlemci kullandığından grafik kalitesini düşürmek pekte işe yaramıyor. Kalite ayarlarını arttırdığınızda fps'iniz düşmek yerine biraz artabilir. Bir de bilgisayarınıza aynı ramden bir tane daha alarak 16 Gb'a yükseltirseniz tüm oyunlarda fps'lerinizde gözle görülür bir artış yaşarsınız

1- Denetim Masası'ndan yüksek performansı seçin.
2- Driverları güncelleyin.
3- Prizde deneyin.
4- Oyunu RTX 3050 ile açtığınıza emin olun dahili ekran kartı ile açılmış olabilir.
5- Windows Update yapın.
6- GeForce Experience'tan Valorant'ı başlatın.
Bunlar temel ayarlardır hala da FPS artmıyorsa öncelikle Valorant'a destek talebi yollayın bir sürü ayar gönderiyorlar. Gene de sorun çözülmez ise garantiye yollamayı deneyebilirsiniz.

Prize takmanız lazım düşük fpsin nedeni o muhtemelen.
Pilde kullanırken FPS düşmesi normal şarj olurken dener misiniz bir de 10400h modeli arkadaşımda var 200-250FPS alıyor.
Yanlış yazmışım pardon. Sürekli olarak şarjda kullanıyorum.

Şöyle bir olay var, bilgisayarlar valorant için yüksek kaldığından bir de valorant genel olarak işlemci kullandığından grafik kalitesini düşürmek pekte işe yaramıyor. Kalite ayarlarını arttırdığınızda fps'iniz düşmek yerine biraz artabilir. Bir de bilgisayarınıza aynı ramden bir tane daha alarak 16 Gb'a yükseltirseniz tüm oyunlarda fps'lerinizde gözle görülür bir artış yaşarsınız
Bunu farklı oyunlar için söylemişlerdi ama Valorant için de mi geçerli bu?

Geri
Yukarı