RTX 3050 sistemde ETS 2'de FPS düşmesi

Cozen24

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Merhaba Dostlar,

Sistem bilgilerim aşağıda mevcut. ETS 2 oynarken son ayarlarda FPS limitini sona getirdiğimde değerler bu şekilde. Bu ayarlarda oynarken de FPS'i 100'e sabitlediğimde de oyunda drop oluyor sürekli. Yani FPS limiti yokken 120 FPS civarında performans gösteren cihazın 100 FPS'e kilitlediğimde sorunsuz oynatması gerektiğini düşünüyorum performans anlamında ama olmuyor. Hatta ayarları biraz kısıp denediğimde de sorun değişmedi.
Bu sorun RAM'in tek kanal olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Ek olarak çok emin olmamakla birlikte harici monitör kullandığımda sadece sorun olduğunu hissediyorum.

ETS2.png

ASUS ROG STRIX G513QC - RTX 3050 (95W) - Ryzen 7 5800H - DDR4 3200MHz 16 GB Single RAM - ViewSonic VX2718-PC-MHD 27" 165 Hz 1MS

Oyuna özel mi genel mi?

Sorununuz var
Hocam açıkçası genelde oyunları 60 kare sabit oynuyorum. Limiti yükselttiğim 2 oyun var. Biri ETS2 diğeri Rocket League. RL'de böyle bir sorun olmadı. Şimdi siz söyleyince 100 FPS üzeri alabildiğim GTA V'de de denedim ama bunda da böyle bir sorun yok. Sanırım sadece ETS2'de yaşanıyor.

Hocam açıkçası genelde oyunları 60 kare sabit oynuyorum. Limiti yükselttiğim 2 oyun var. Biri ETS2 diğeri Rocket League. RL'de böyle bir sorun olmadı. Şimdi siz söyleyince 100 FPS üzeri alabildiğim GTA V'de de denedim ama bunda da böyle bir sorun yok. Sanırım sadece ETS2'de yaşanıyor.
Oyun dosyalarını etkileyen bir şey olmuş olabilir. Online oynuyorsan belki internette sıkıntı yaratabilir.

Oyun dosyalarını etkileyen bir şey olmuş olabilir. Online oynuyorsan belki internette sıkıntı yaratabilir.
Hocam Steam'dan satın aldığım versiyonu kullanıyorum yıllardır. Online oynamıyorum. Sanıyorum monitör veya kullandığım kabloyla ilgili. Dün akşam harici monitörümü çıkarıp uzun süre deneyimledim, hiç sorun olmadı.

Hocam Steam'dan satın aldığım versiyonu kullanıyorum yıllardır. Online oynamıyorum. Sanıyorum monitör veya kullandığım kabloyla ilgili. Dün akşam harici monitörümü çıkarıp uzun süre deneyimledim, hiç sorun olmadı.
Ne ala harici monitörle başak oyunda bir sıkıntı yarattı mı hiç?

Yeni konular

Geri
Yukarı