RTX 3050 sistemde oyunlarda anlık FPS düşüşleri oluyor

MmelihalpP

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Oyun oynarken 2 3 saniyeliğine FPS düşüklüğü yaşıyorum ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda FPS düşmesi sırasında ana ekran kartının kullanımının 0'landığı işlemci kullanımının arttığını görüyorum.

resim_2022-01-24_134649.png

Tablosuna baktığınız şey ekran kartınız değil, işlemcinizin dahili grafik birimi. Ancak asıl ekran kartınızın tablosuna bakılırsa anlık olarak harici ekran kartınızın kullanımı aşırı düşüp işlemcinizin dahili ekran kartı kullanımı aynı oranda yükselmiş gibi görünüyor. Kısaca tam asıl ekran kartınız kullanımı düştüğü esnada aynı oranda işlemcinizin dahili grafik birimininin kullanımı artmış. Driver kaynaklı bir problem olabilir. DDU ile temiz kurulum deneyin.

Tablosuna baktığınız şey ekran kartınız değil, işlemcinizin dahili grafik birimi. Ancak asıl ekran kartınızın tablosuna bakılırsa anlık olarak harici ekran kartınızın kullanımı aşırı düşüp işlemcinizin dahili ekran kartı kullanımı aynı oranda yükselmiş gibi görünüyor. Kısaca tam asıl ekran kartınız kullanımı düştüğü esnada aynı oranda işlemcinizin dahili grafik birimininin kullanımı artmış. Driver kaynaklı bir problem olabilir. DDU ile temiz kurulum deneyin.
Nasıl yapacağım acaba.

Forumda tonla konu var DDU ile nasıl temizleme yapılacağına dair.

Intel sürücülerine baktığımda sürücülerin 21H1 için uyumlu olduğunu gördüm ama benimki 21H2 onunla ilgili olabilir mi? Veya Windows 11'e yükseltsem mi?
Forumda tonla konu var DDU ile nasıl temizleme yapılacağına dair.
dediğinizi yaptım ve windows 11'e de yükselttim ama hala devam ediyor maalesef.

Son düzenleme:
Hocam sorunun çözümünü buldunuz mu acaba aynı sorun bende de mevcut.

Geri
Yukarı