RTX 3050 sistemde oyunlarda birkaç saniyeliğine FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

Berk Çetintürk

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 gb ddr4
Ekran kartı
RTX3050
İşlemci
İntel i7 11370h
Oynadığım oyunlar Valorant, LoL, CS:GO, tombrider.
Valorantta 1,2 saniyeliğine her 2-3 elde, bir veya iki kere FPS 150-200'den 1'e düşüyor.
LoL'de her an takılma oluyor haritayı çevirdiğimde önüme adam geldiğinde vb. takılamalar oluyor.
CS'de drop giriyor Valorant'taki gibi.
Tombriderde de 70'den 30'a falan düşüyor.
Sıcaklıklar CS'de 90-100 arası GPU 30-40 arası CPU.
Valorant'ta 50-70 arası GPU yine 50-70 arası CPU.
LoL'de oranlar cok az CPU ve GPU 40-70 arası değişiyor ama en çok takılma LoL'de oluyor.
Tombriderde de GPU 90-100 CPU 20-50 arası.

Oynadığım oyunlar Valorant, LoL, CS:GO, tombrider.
Valorantta 1,2 saniyeliğine her 2-3 elde, bir veya iki kere FPS 150-200'den 1'e düşüyor.
LoL'de her an takılma oluyor haritayı çevirdiğimde önüme adam geldiğinde vb. takılamalar oluyor.
CS'de drop giriyor Valorant'taki gibi.
Tombriderde de 70'den 30'a falan düşüyor.
Sıcaklıklar CS'de 90-100 arası GPU 30-40 arası CPU.
Valorant'ta 50-70 arası GPU yine 50-70 arası CPU.
LoL'de oranlar cok az CPU ve GPU 40-70 arası değişiyor ama en çok takılma LoL'de oluyor.
Tombriderde de GPU 90-100 CPU 20-50 arası.

Acaba ekran kartının termal macunu mu yok çünkü 3050 CS de fazla zorlanmayacaktır.bir de kaç kullanıyo

CPU 20-50 derece arasında GPU 90-100 derece arasında mi? Bu çok saçma tam tersini söylesen anlarım. Tomb Raider'in 3 oyununu komple bitirdim gecen ay ve halada bir sürü oyun oynuyorum CPU'nun 90 dereceyi gördüğü oldu Far Cry 5'te fakat bu zamana kadar GPU'nun 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Laptop cpusunun oyun sırasında 50 derecede çalışması çok garip.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...VFIxoCR3dCw5bEAAYASAAEgIV_fD_BwE&gclsrc=aw.ds

Oyunlar harddisk'e mi kurulu?
Evet çünkü ssd’nin gb az sadece windows kurulu

Acaba ekran kartının termal macunu mu yok çünkü 3050 CS de fazla zorlanmayacaktır.bir de kaç kullanıy
Acaba ekran kartının termal macunu mu yok çünkü 3050 CS de fazla zorlanmayacaktır.bir de kaç kullanıyo
laptopu alalı daha 2.5 hafta oldu olduğunu düşünüyorum

HDD'nin içine kurduysan Online oyunlarda takılmalar olması gayet normal.
Ama tek kişilik oyunlarda takılma yoksa sorun yoktur.

HDD'nin içine kurdum çünkü SSD'nin GB az sadece Windows kurulu eğer HDD yüzünden yapıyorsa bu soruna bir çare bulamam o zaman.

CPU 20-50 derece arasında GPU 90-100 derece arasında mi? Bu çok saçma tam tersini söylesen anlarım. Tomb Raider'in 3 oyununu komple bitirdim gecen ay ve halada bir sürü oyun oynuyorum CPU'nun 90 dereceyi gördüğü oldu Far Cry 5'te fakat bu zamana kadar GPU'nun 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Laptop cpusunun oyun sırasında 50 derecede çalışması çok garip.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...VFIxoCR3dCw5bEAAYASAAEgIV_fD_BwE&gclsrc=aw.ds

Sadece Valorant'ta CPU bazen GPU'yu geçiyor diğer tüm oyunlarda sıcaklıklar söylediğim gibi GPU CPU'dan üstün.

Geri
Yukarı