Çözüldü RTX 3050 Ti boştayken kullanımın %100 olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barış Turan

Hectopat
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
Bugün laptopta bir gariplik fark ettim. Fanları masaüstünde boştayken bile çalıştırıyor normalde Valorant oynasam bu kadar çalıştırmıyor. Armoury Crate yazılımına girdiğimde ise ekran kartının %100 kullanımda olduğunu fark etttim fakat Görev Yöneticisi'ni açınca kullanım duruyor ve %0 oluyor. Kapatınca bir süre sonra yeniden %100 oluyor. Bitcoin mining yapılmasından şüphelenip Malwarebytes yazılımıyla taratttım ve mining buldu. Sildim ama sorun tekrar devam ediyor.

Çözüm
Kayspersky ile tam tarama yaptırdım ve Win32 içinde mineri bulup sildi. Şu an değerler normale döndü formatsız çözdüm diye umuyorum.
Hocam bende öyle bir virüs yedim Kaspersky ile taradım virüsü buldu sildi ama sorun hâlâ devam ediyordu sistemim APU normalde masaüstünde 4-7W çeker ve sıcaklık 30-35 derece arasında olurdu ama virüs varken masaüstünde 35W güç cekmeye ve 60 dereceye çıkmıştı
Sadete gelirsek formak atıp temiz kurulum yapmanız lazım.

Dostum arka plan uygulamalarını ayarlardan kapat iyi bir güvenlk yazılılımı kur ve her gün düzenli tara bende de aynı problem olmuştu böyle yapınca geçti.
Bu arada tam silememiş olabilir uygulama sen yine de tekrar tara.

Temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim...

5 gün önce format atmıştım. Üzdü beni bu durum başka çözüm arıyorum o yüzden. Bu arada tek indirdiğim şey RDR 2 Türkçe yamaydı muhtemelen bu virüs kaynağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5 gün önce format atmıştım. Üzdü beni bu durum başka çözüm arıyorum o yüzden. Bu arada tek indirdiğim şey RDR 2 Türkçe yamaydı muhtemelen bu virüs kaynağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geçmiş olsun aynı dertten yandım sadece oyun farklıydı.

Geri
Yukarı