RTX 3050 Ti Lenovo laptop iade edilip RTX 3060 Lenovo laptop alınır mı?

Roi34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
14 gün önce RTX 3050 Ti Lenovo almıştım ancak içerisinden vida sesi geldiği için servisden değişim talebinde bulunmayı düşünüyordum. sizce değişim yerine para iadesi isteyip yerine RTX 3060 Lenovo alınır mı? Ve para iadesi yaparlar mı?

RTX 3060 Lenovo'nun linki.

Hocam ben LENOVO Idepad 3/82K200JTTX/Ryzen7 5800H/16GB Ram/512GB SSD/6GB RTX3060/15.6"/FHD Win 11 Home Gaming Laptop Siyah bu sistemi ilk Amazon'dan aldım ekranda çizgi sorunu ve kullanılmış ürün gibi gördüğüm için iade ettim. Tekrar MediaMarkt'tan aldım orada da çizgi sorunu yaşarsam muhatap bulurum diye orada da ekran sorunu yaşadım onlarda merkeze yolluyormuş muhatap bulamadım daha az önce iadeye götürdüm şimdi kendim toplayacağım. Orada diğer Lenovo'larda da ekran da sorun yaşadım yine de karar sizin.Ek olarak herşeyi paketleriyle duruyorsa para iadesi yaparlar.

14 gün önce RTX 3050 Ti Lenovo almıştım ancak içerisinden vida sesi geldiği için servisden değişim talebinde bulunmayı düşünüyordum. sizce değişim yerine para iadesi isteyip yerine RTX 3060 Lenovo alınır mı? Ve para iadesi yaparlar mı?

Değer hocam.

Hocam öncelikle donanımsal bir sorun bulurlarsa sizinde bildiğiniz gibi değişim isteme veya iade alma hakkınız var. Cihazı teslim ederken KESİNLİKLE iade almak istediğinizi açık bir şekilde belirttin. Lenovo'nun 3050 ve 3050TI'lı modellerinde kronik adaptör sorunu olduğunu forumda görmüştüm. Linkini attığınız 3060'lı aynı modeli 3 haftadır kullanıyorum herhangi bir donanımsal bir problem ile karşılaşmadım sadece ufak tefek yazılımsal sorunlar olmuştu onlarıda halletim. Ayrıca birde CPU'nun sıcaklığı var. Turbo boost açıkken 100-103 derece arasını gördü yapttığım testlerde ardından Turbo boost'u kapattım yük altında max 75 dereceyi gördü.
Eğer imkanınız varsa bu modelin Ryzen 7 işlemcili modelini almanızı tavsiye ederim. Çünkü Ryzen 7li olan işlemci Ryzen 5li modeldeki işlemciye göre yaklaşık 10-15 derece daha düşük sıcaklıklarda çalışıyor.

Hocam 100derece ne o dereceye çıkınca zaten kendisini kapamasi gerekiyor bilgisayarin. Ideapad'in soğutmasıda gayet iyidir ve forumda bu durumdan bahsedende yok o modeli o kadar alan varken. Sizin cihazda sorunlu gibi.

Hocam öncelikle donanımsal bir sorun bulurlarsa sizinde bildiğiniz gibi değişim isteme veya iade alma hakkınız var. Cihazı teslim ederken KESİNLİKLE iade almak istediğinizi açık bir şekilde belirttin. Lenovo'nun 3050 ve 3050 Ti'lı modellerinde kronik adaptör sorunu olduğunu forumda görmüştüm. Linkini attığınız 3060'lı aynı modeli 3 haftadır kullanıyorum herhangi bir donanımsal bir problem ile karşılaşmadım sadece ufak tefek yazılımsal sorunlar olmuştu onları da halletim. Ayrıca bir de CPU'nun sıcaklığı var. Turbo Boost açıkken 100-103 derece arasını gördü yapttığım testlerde ardından Turbo Boost'u kapattım yük altında Max 75 dereceyi gördü.
Eğer imkanınız varsa bu modelin Ryzen 7 işlemcili modelini almanızı tavsiye ederim. Çünkü Ryzen 7'li olan işlemci Ryzen 5'li modeldeki işlemciye göre yaklaşık 10-15 derece daha düşük sıcaklıklarda çalışıyor.

Hocam içerisinden vida sesi geliyor sanırım BIOS piliyle alakalı bir problem pek kronik sayılmaz adaptör sorunuda çözümü olduğu için kronik sayılmaz büyük ihtimalle iade kabul etmeyecekler ancak ben yine de kargoya teslim ederken sorunu yazdığım kağıda iade istediğimide yazacağım umarım kabul ederler ve bende 3060'lı bu modeli alırım bir de bir sorum olacak bu modelin içerisinde Windows 11 olmasına rağmen neden olmayanlardan daha ucuz bir sıkıntısı yoktur değil mi?

Hocam içerisinden vida sesi geliyor sanırım BIOS piliyle alakalı bir problem pek kronik sayılmaz adaptör sorunuda çözümü olduğu için kronik sayılmaz büyük ihtimalle iade kabul etmeyecekler ancak ben yine de kargoya teslim ederken sorunu yazdığım kağıda iade istediğimide yazacağım umarım kabul ederler ve bende 3060'lı bu modeli alırım bir de bir sorum olacak bu modelin içerisinde Windows 11 olmasına rağmen neden olmayanlardan daha ucuz bir sıkıntısı yoktur değil mi?

Forumda kullananlar var ve şu an pek sorun yaşayan olmadi olmazda muhtemelen satici zaten MediaMarkt.

Yeni konular

Geri
Yukarı