RTX 3050 Ti - R7 5800H sistemde darboğaz olur mu?

Viego Santiarul

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3050 ti
Ryzen 7 5800H
RTX3050 Ti, AMD Ryzen 7 5800H işlemcim var ayrıyeten 16 GB RAM.

Ekran kartımla işlemcim darboğaz yapıyor olabilir mi? Ne yapabilirim?
(İşlemcim fazla ısınıyor hep 95 85 arasındayım.) *laptop

İşlemci yüksek ısıdan dolayı kendini kısıtlıyor olabilir.

Bir çözümü var mı acaba bir arkadaş 4.2 GHz sabitle çok ısınır ama FPS artışını görürsün dedi

Darboğaz yok. Garantisi varsa garantiye yollayın termal macun değişimi yapılsın içi temizlensin fark edebilir.
hocam yaklaşık 1 yıl olacak aldığımdan beri ve daha içini hiç açmadım garanti kapsamından çıkmasın diye. driver lerı doğru güncellediğimi düşünüyorum (experience ile amd nin programlarını indirdim otomatik yaptı -herhalde .D-)
başka yapabileceğim birşey var mı sizce , bilgiliyseniz yardım eder misiniz

Bir çözümü var mı acaba bir arkadaş 4.2 GHz sabitle çok ısınır ama FPS artışını görürsün dedi

Hocam yaklaşık 1 yıl olacak aldığımdan beri ve daha içini hiç açmadım garanti kapsamından çıkmasın diye. Driver lerı doğru güncellediğimi düşünüyorum (Experience ile AMD'nin programlarını indirdim otomatik yaptı -herhalde. D-)
Başka yapabileceğim bir şey var mı sizce, bilgiliyseniz yardım eder misiniz?

Isınma konusunda başka şekilde yardım edemem hocam. Ama büyük ihtimalle içi temizlendikden ve termal macun değişiminden sonra düzelmesi gerek en fazla 10 derece fark edecektir zaten 65 70 diye düşünüyorum.

Garantisi varsa garantiye gönder fan temizliği ve termal macun değişimi yapsınlar. Bir de işlemcini hep 4.2GHz de sabit tutma günlük işlerinde temel hızda kalması senin için yeterli olur.

Ya zaten şu an idare ediyorum diye göndermek istemiyorum çünkü çok eleştiri var, HP

Yeni konular

Geri
Yukarı