RTX 3050 Ti sistem bazı oyunlarda düşük FPS veriyor

Gentos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen haftalarda Excalibur G770 modelini satın aldım ve aslında gayet memnunum fakat LoL'de ve Call of Duty Warzone 2.0'da düşük FPS değerleri alıyorum. Örneğin Red Dead Redemption 2 oynarken Xbox One X grafik ayarlarında 70-90 FPS arası alırken ve hiçbir sıkıntı yokken LoL'de 80-90 FPS alıyorum, hatta takım savaşlarında 60'a kadar düşüyor. Warzone'da da Basic grafik ayarlarında 50-70 FPS arası gidip geliyor. İnternetten benim sistemimin aynısı olan sistemlerin oyun testlerine baktığım zaman LoL'de en az 150, Warzone'da da en az 80 FPS alıyor. Bilgisayarımda, Warzone oynarken GPU kullanımı %80-%99 arasında dolanıyor. Hiçbir oyunda da CPU ve GPU sıcaklıkları 80 dereceyi geçmiyor. Bu düşük FPS sorununu nasıl çözebilirim? Bilgisayar, güç yönetimi vesaire gibi tüm konularda yüksek performans modunda. Şimdiden teşekkürler.

• Intel i5 11400H işlemci.
  • 1x16 GB 3200MHz RAM.
  • RTX 3050 Ti 4 GB ekran kartı.
  • 512 GB NVMe SSD.
  • 1920x1080 144Hz ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke alırken birazcık araştırma yapsaydınız, kronik sorunlu bir seri klasik Casper. Isı ne durumda? Bu arada sistem APU olmadığı için çift kanal RAM beklediğiniz kadar performans arttırmaz.

Keşke alırken birazcık araştırma yapsaydınız, kronik sorunlu bir seri klasik Casper. Isı ne durumda? Bu arada sistem APU olmadığı için çift kanal RAM beklediğiniz kadar performans arttırmaz.
Bütçem 20000 TL olduğu için aldım ve memnunum. Sadece 2 oyunda sıkıntı yaşıyorum. Isı değerlerini yukarıda yazdım. Hem CPU hem de GPU 80 dereceyi geçmiyor hiç.

Her yerde akıl ve ruh sağlığı amaçlı casper ve monster laptop önermem. Soğutma işi cidden berbat bunlarda cihaz fazla ısındığından cpu, gpu frekansları düşüyor ve kötü performans alıyorsunuz.

Geri
Yukarı